Kunnanjohtaja

Pohdimme täällä noin 20 hengen älymystöporukassa että tulevaksi kaupunginjohtajaksi haluamme Isä Mitron tapaisen aurinkoisen ja rakentavan persoonan kehittämään tätä Kauhajokea ja koko tulevaa suursuupohjan aluetta Kauhajoki-Teuva-Karijoki-Isojoki. Ilman tätä kuntaliitosta emme näe tulevaisuutta tällä alueella.
7623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

johonaki muualla!

Äänestä
  • kuulu yleisellä areenalla pohdittavaksi ? Onko tämä vain alapään haistattelemiskehoituksiin tarkoitettu ?

    Äänestä

sellaisen tavoitteen saavuttamiseksi , jolla kyseisen alueen talous saadaan kukoistamaan

ison vientirenkaan perustaminen

''

luomme kovapalkkaisen täystyöllisyyden tekemällä 40 miljoonaa uutta kaunista jugend puutaloa sisustuksineen


mulla on sielä sleesias senverran potentilaalisia ostajia , ( ulkomailla asuvat , kotiinpalua haluavat puolalaiset ja pari miljoonaa sleesiaan kaipaavaa saksalaista )


kun tuotesuunnittelu , logistiikan ohjaus, markkinointi ja mainonta keskitetään yhteen keskusyksiköön, eli kauhajoen tyhyjäksi jääneeseen kaupunhintaloon , tuotantokustannukset laskoo 50 % .. tuotanto verkosto taloista , huonekaluista, matoista , koti elektroniikasta luodaan kauhajoelle sekä kaikkialle puolaan jossa on junakuljetus yhteys


tällä nokian , benettonin ja ikean tuntemalla metodilla voidaan tarjota huippuhienoja jugend taloja erittäin hyvin hinnoin, voidaan maksaa hyviä palkkoja kaikille , minimi 2500 e kk

yrittäjät saavat hyvää voittoa ja voivat investoida uusia tuotantoyksikköjä


myös taiteilijat , valokuvaajat , keraamikot , tekstiilisuunnittelijat saavat jatkuvaa turvattua työtä koska myymme ne 40 miljoonaa taloa avaimet käteen . Jokainen on yksilöllisesti erilainen, mutta kaikki seuraavat jugendin pyhää henkeä


Puolan pääministeri aikoo houkutella takaisin kotiin 40 miljoonaa emigranttia , olen tarjonnut heille tätä apua , että he asiasta kiinnostuisivat

olemme tekemässä myös aiheeseen liittyvää uskonnillis poliittiista kauhuelokuvaa EXODUS TODAY . Se on itse asiassa mainoselokuva näistä uusista kodeista''

Äänestä
  • kun luin maakuntalehdestä juttua, että Suomi on jäämässä kelkasta it-osaamisen kehittämisessä ja hyödyntämisessä. Puhuttiin turhista tiloista ja rakenteista, kun monia asioita vois hoitaa kotoa netin kautta.

    Äänestä

itseään ''älyköksi'' ei sitä varmaankaan ole , paremminkin jonkisortin snobbari

Äänestä

käy helposti kuten Isä Mitrolle, tulee burnout, masennus ja sairausloma. Mainitsemallenne ominaisuudelle ei 'älykäs' panisi kovin suurta painoarvoa, sillä 'älykäs' epäilisi että aurinkoisen pimeä puoli tulee maksuun ennemmin tai myöhemmin.

Äänestä

mertsillä ei ole uraa muuten kuin tiskirättien ovelta ovelle myyjänä missä sinänsä ei ole hävettävää koska tämä maa tarvitsee hyviä tiskirättien myyjiä :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Älykkäät kirjoitti:

Pohdimme täällä noin 20 hengen älymystöporukassa että tulevaksi kaupunginjohtajaksi haluamme Isä Mitron tapaisen aurinkoisen ja rakentavan persoonan kehittämään tätä Kauhajokea ja koko tulevaa suursuupohjan aluetta Kauhajoki-Teuva-Karijoki-Isojoki. Ilman tätä kuntaliitosta emme näe tulevaisuutta tällä alueella.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu