Liput liehuvat ja kynttilät palavat tänään Suomen itsenäistymisen muistopäivänä.
Neljä viidestä laista jotka eduskunta hyväksyy on EU:n määräämiä.
Suomalainen juhlakynttilä on kuitenkin aina ollut suora ja palanut hyvin ilman EU:n direktiiviäkin.
Neljä viidestä laista jotka eduskunta hyväksyy on EU:n määräämiä.
Suomalainen juhlakynttilä on kuitenkin aina ollut suora ja palanut hyvin ilman EU:n direktiiviäkin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
vaan pyrkii epätoivopisesti ja kaikin keinoin EU:n jäseneksi. Viikko sitten oli Islannin historian suurin mielenosoitus niitä typeryksiä vastaan jotka ovat pysyttäneet Islannin EU:n ulkopuolella.
Suomalaiset ovat suuttuessaan agressiivinen kansa. Soini olisi luultavasti näinä päivinä hirtetty munista Eduskunnan eteen, jos olisi provosoinnillaan pystynyt estämään Suomen EU:hun liittymisen.
ei liity mitenkään EU:hun, vaan ylimitoitettuun valuuttakeinotteluun!
Mikäli Islannin valuutta olisi sidottuna euroon, niin eipä olisi yhtä suurta ongelmaa. Globaali talouskriisi koskettaa kaikkia maita, mutta eniten noita pikkumaita jotka yrittävät pärjätä yksin.
kuten oli Suomen lamakin, ainoa että Suomelta loppui venäjänkauppa vielä lisäksi.
Ilman euroa Suomi olisi yhtä pahassa kusessa kuin Islanti. Pikkuvaluutta on kuin lastu laineilla globaalissa maailmantaloudessa. Ilman EU-jäsenyyttä meillä ei olisi euroa.
Markka olisi arvoton sinunkin taskussani ja parkusi olisi kauhea niitä vastaan jotka olisivat sen typeryydessään säilyttäneet.