Itsenäisyys

"Suomi on itsenäisempi kuin koskaan" Vai miten se nyt oli?

http://www.hs.fi/keskustelu/message.jspa?messageID=2714201
3430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei kannata vielä riemuita. Eiköhän Brysselistä tule sellaiset madonluvut, että täällä varmasti taas seuraava vuosikymmen muistetaan, kuka lakimme säätää.

Äänestä

vai miten se oli, auomalaiset rikkaat ovat ovat rikkampia kuin koskaan ennen, kiitos tyhminen päättäjien ja kansa voi kurejemmin kuin koskaan ennen, jos ei isoavihaa oteta lukuun.

Äänestä
  • Niin päinhän asia ja tilanne on. Jotkut vaan eivät hoksaa, että oloa pitää verrata aikaisempiin vuosiin eikä kadehtia naapureita, jotka velkarahalla ovat sukeltaneet syvemmälle kulutushysteriaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fin. kirjoitti:

"Suomi on itsenäisempi kuin koskaan" Vai miten se nyt oli?

http://www.hs.fi/keskustelu/message.jspa?messageID=2714201

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu