Kokoomusnuorten isiltä taitaa olla fyrkat vähissä kun viikkorahat eivät enää riitä normaaleihin annoksiin. Eikä muuta kun veronmaksajan kukkarolle - tietysti.
http://www.iltalehti.fi/vantaa/200812058711888_va.shtml
http://www.iltalehti.fi/vantaa/200812058711888_va.shtml
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tanska alkaa hoitaa heroinistejaan myös valtion jakamalla huumeella, koska se tulee halvemmaksi kuin rikollisten metsästäminen niiden kohdalla, joita ei pystytä vierottamaan.
kohta saa joka puolelta yhteiskunnallista huumetta. Ennen riitti kansalle huumeeksi poliitikon puhuma hurmoshenkinen kapulakieli mutta se oli ennen kuin pörssikurssit määräsi että onko ihmisillä töitä vai ei.
Kyllähän tämä Jyrki Katainen järjestää asiat niin, että kokoomusisukit saavat pojilleen heroiinipiikit Kelan korvauksin. Onhan tämä Jyrki Katainen ollut myös hyvin avosydämminen rahan annossaan, kun kysymyksessä on ollut kauneuskirugisia toimenpiteitä rikkaille kelakorvauksin.
sitä mieltä, että ehdotus on hyvin linjassa hallituksen tavoitteisiin, jossa tarkoitus on ohjata rajallisia voimavaroja erityisesti yhteiskunnnan kipupisteisiin.
Tämä tarkoittaa myös käyttäjien rekisteröimistä, jolloin tälle yhteiskunnan pohjasakalle saadaan myös kasvot.