näköjään

poistetaan ...........

kaikki viestiketjut missä avostellaan seinäjoen päättäjien ala-arvoisia päätöksiä.Kaupunginjohtaja vetää koko lammaslaumaa niinku itte tahroo ja nää lampahat vaan vikisee... Vaakuna pitäs ehdoottomasti muuttaa mutta kaupunginj. taas päätti asian toisin hemmetin sirkusta koko touhu.
Muistakaa nyt mennä nurmoohin kuunteleen seinäjoki jyrähtää runoja uutenavuotena, mahtaa oikeen k.johtajat olla siel lusumassa runoja vai onko oikeen koko apinalauma sielä laulamassa??haistakaa paska

7

945

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauhajokelaane

      Siäki poistellaan viestiketjuja ku arvostellaan päättäjiä.

    • vs. haukkuminen

      ,jota äsken harrastit, ovat kaksi eri asiaa.
      Ei ihme että poistoja tulee.

    • seinäjoen kohtaan

      vaan e-p kohtaan sielä on avoin keskustelu.

    • Kaupungin (ja minkä tahansa muun instanssin) päätöksistä keskustelemista voi harrastaa täälläkin ihan vapaasti.

      Henkilökohtaisuuksiin meneminen ja ihmisten perusteeton haukkuminen on sitten aivan eri asia. Valitettavasti monessa viestissä on menty henkilökohtaisuuksien linjalle, vieläpä kovin alatyylisesti. Tämä on nyt viime viikkoina koskenut erityisesti tiettyjä kaupunkitason päättäjiä.

      Eli jos/kun haluat viestisi säilyvän täällä, pysy asialinjalla äläkä hauku ketään ihmistä nimeltä. Ja katso tarkkaan, mihin viestiin vastaat - jos välistä poistetaan viesti, myös sen vastaukset poistuvat, vaikka olisivat asiallisiakin.

      Kritisoi päätöksiä identifioimatta niitä kehenkään henkilöön ja silloin kenelläkään ei ole viesteistä valittamista.

      • Oikeudessa on testattu, että päättäjien ja yleensäkkin julkisuuden henkilöiden tulee kestää rankempaa kritiikkiä. Muita palstoja kun lukee, niin siellä on kyllä henkilöitä nimeltä mainittu, mutta tällä palstalla onkin aivan erillainen linja. Käsittäisin, jos sensuuri koskisi kaikkia, mutta kun se koskee vain sheriffin valitsemia henkilöitä.

        "Eli jos/kun haluat viestisi säilyvän täällä, pysy asialinjalla äläkä hauku ketään ihmistä nimeltä. Ja katso tarkkaan, mihin viestiin vastaat - jos välistä poistetaan viesti, myös sen vastaukset poistuvat, vaikka olisivat asiallisiakin. "

        Mikäli aiot olla oikeasti tasapuolinen, niin noi säännöt pitää koskea myöskin sinun inhoamisia ihmisiä, eikä vain sinun suosikkejasi.


      • logiikka ei

        kyllä päde naapurissa, Lapualla, siellä saa lyödä nimellä niinkuin vierasta sikaa.


      • osaat asettaa ...
        mave kirjoitti:

        Oikeudessa on testattu, että päättäjien ja yleensäkkin julkisuuden henkilöiden tulee kestää rankempaa kritiikkiä. Muita palstoja kun lukee, niin siellä on kyllä henkilöitä nimeltä mainittu, mutta tällä palstalla onkin aivan erillainen linja. Käsittäisin, jos sensuuri koskisi kaikkia, mutta kun se koskee vain sheriffin valitsemia henkilöitä.

        "Eli jos/kun haluat viestisi säilyvän täällä, pysy asialinjalla äläkä hauku ketään ihmistä nimeltä. Ja katso tarkkaan, mihin viestiin vastaat - jos välistä poistetaan viesti, myös sen vastaukset poistuvat, vaikka olisivat asiallisiakin. "

        Mikäli aiot olla oikeasti tasapuolinen, niin noi säännöt pitää koskea myöskin sinun inhoamisia ihmisiä, eikä vain sinun suosikkejasi.

        sanat riviin sopivasti.

        Ei siis saa olla erimieltä seinäjokisten päättäjien kanssa, eikä ainakaan kritisoida niitä. Eiks venäjällä ollu tämmöstä aikoinaan??
        Haukutaanko sitten vaikka kirpputorit vaihteeksi?
        Eli summarum..saa siis kuiteskin haukkua jotain yksityisyrittäjää ja sen elinkeinoa, mutta ei kuiteskaan veronmaksajien palkkalistoilla olevia työntekijöitä, eli seinäjoen valtuustossa istuvia päättäjiä.
        Viimeaikoina olen ihan äimänä saanu lukea noiden koheltajien juttuja lehdistä, mutta eihän niistä saanukkaan mainita.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3245
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      120
      1289
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1215
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      1001
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      71
      998
    6. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      181
      958
    7. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      937
    8. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      901
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      66
      880
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      76
      807
    Aihe