Virolaiset näyttivät taas älykkyytensä
äo3
381380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Oliko samoja virolaisia kuin rallituristit vai onko kaikilla virolaisilla peismaila auton takakontissa?
hieno lukea. Siinä suunsoittajat saavat ansionsa mukaan. Poro on vain puheissaan kova mies mutta tosipaikan edessä jänisparka.
Kuk se olikaan joka AVASI portit kun tibla ajoi panssarilla rajalle ? TULE SÖBER MEILE !!!! HAA !!! KALEVPOEG taisi pissa pyksi ja kakka housu kun oli tosipaikka. Räägi brat mitä poro teki kun sergei koputti mainilassa oveen ? Ottiko havlipyss ja ampu tibla persse ?
RÄÄGI KALEVPOEG RÄÄGI !
ei saa mainita täällä tätä aihetta. rohkeat virolaiset muistelee paremminkin pesäpallomailalla takaapäinlyöntejä kuin vuoden 1939 tapahtumia.
olisivat silloin näyttäneet rohkeuttaan, niin ei tarvisi nyt niin paljon selitellä. virolaisille jäi sota-ajasta monta sukupolvea kestävä häpeä ja pelkurien maine.
et ka soomlased peksavad eestlasi nii kui saab?
ei tea mis häbi all küll nemad kannatavad?
viroon siitä niin kaikki on paremmin.äläkä tule suomeen,teitä ei tarvita täällä!
nende soomlastega, kes Eestis elavad? Kas tuleb ka teie moodi käituda ning nad kodumaale tagasi ajada. Kuna üks või teine soomlane teeb Eestis sigadust, järelikult sinu üldistamise järgi on nad kõik samasugused.
sinul suu vett täis...
aiheuttaa miehissä joskus raivopäistä väkivaltaisuutta.
HUUDETAAN!!!!!! Räägi soome ja sano asja.
kuinka ylimielisiä suomalaiset usein ravintolassa ovat ja haastavat aina ekaksi riitaa. Suomalaiset ovat suomessa ehkä maailman rasistisin kansa ja siitä sitten seuraa mitä seuraa.
virolaisilla miehillä on myös huono itsetunto ja monilla se on ihan vereslihalla. Se saa sitten aikaan paholaismaista käytöstä. Kyseessä on kuitenkin yksilöiden tekemä hirmuteko, eli virolaisia ei kansana pidä syyllistää tapauksen vuoksi.
vastaa aika hyvin käsitystäni virolaisista:
takaapäin pesäpallomailalla ja yllättäen.
näin toimii rehelliset ja rohkeat virolaiset...
samamoodi nagu on soomlastel kombeks vastata oma suguvendade teatud "tegemistest":
Kes nad on, mina neid ei tunne, loen neist esimest korda alles siit foorumist....
varkaat,hampuusit suomesta!
rehellinen ja viisas suomalainen.
Mul ei ole tõesti au tunda ei ühtegi varast ega ka lutkat. Nii et asjata karjud minu peale..
haiseva riista!
ulos,usko pois vaan,mulkkupää!
olla virolaisilla vaikeaa Suomessa! Sitä saa mitä tilaa!
uhkaile vaan koska parempaan et ikinä pystyisi. Muista se lämmin maito ennen nukkumaanmenoa.
persreikä provo..
ihan yhtä helposti kiun kotimaassanne Venäläisiltä.Et sillee
nousevat heille pystyyn ja ovet pysyvät kiinni!
käyvät poron sarvet. Työnne ne sarvet vaikka itelle anukseen!
Et ole ressukka varmaan maailmaa vielä nähnyt.
varkaita ja huoria kaikki tyynni!
varas vai huoroa vaiko molempia?
ole riisttaa, mutta pesismailan kanssa riehuva virolainen jänishousu on.
Virolainen turismi menetti taas hiukan lisää. Kun saamme kuulla vastaavia vietejä, "porot" jäävät suomeen ja kannattavan oman maan matkailua. Niin vois tehdä virolaisetkin.
kiitos sinulle ja toivottavasti jatkossa lisää. Pysyy Tallinna siistinä.
_Niin vois tehdä virolaisetkin._
Tänan nõuande eest. Kuid mind ei heiduta igasugused omavahelised kaklused.
Reisin ja töötan seal, kus ma tahan.
Muuseas, enne kui piirid avanesid ja eestlased said vabamalt Soome vahet liikuda, toimusid Soomes verised kaklused soomlaste ning mustanahaliste vahel. Nii et igasugused kaklused olid enne eestlasi ja jäävad ka peale eestlasi, isegi kui viimanegi eestlane lahkuks Soomest.
raivopäiden maahantulon, joten noita tapauksia tulee vielä lisää. Virolaiset rikolliset ovat aika raakoja, eihän siitä mihinkään pääse.
Pesismailakin on katkennut.No eihän siitä ole kuin vähän aikaa kun Eestiläiset ja Helvetin(pöpit)enkelit mittailivat voimiaan ja yksi "enkeli" ilmeisesti käytti puukkoa.Mutta jos nämä Eestin "toivot" olivat niitä "rallituristeja" kun oli tuo pesäpallomailakin mukana.Kyllä se pesismaila,puukko,kirves,vesuri jne.jne. saavat tosi pahaa jälkeä aikaan oli se käyttäjä kuka tahansa.Jos muistan oikein,niin jossain vastaavan kaltaisessa pesismaila pahoinpitelyssä syyttäjä vaati syytetylle tuomiota tapon yrityksestä,varsinkin kun iskut olivat kohdistuneet uhrin päähän,HUOM.tässä tapauksessa oli suomalainen lyönyt toista suomalaista päähän tuloksena PYSYVÄ AIVOVAURIO koko loppuelämän ajan.Toivoisin vain että ihmisillä olisi järki päässä eikä persiissä.
Virolaiset ovat kuin syöpä Suomessa;varkauset,huumekauppa,prostituutio yms. kai heillä on rikollisuus verissä.
Kyllähän tällainen hiljaiseksi vetää. Mistä moinen viha johtuu?
Suomen medialta - jälleen kerran. Missään lehdissä ei lukenut siitä tappelusta, jossa suomalainen puukotti virolaista selkään. Syyttäjä vaati kolmen vuoden ehdotonta. Kiva sensuuri teillä täällä Suomessa. Mielenkiintoista olisi tietää, miksei tällaisista asioista kirjoitella.
että älä lue lehtiä silmät kiinni!