adventistien taivaaseen pääsyssä :)
Vaikuttaa ympäristörikokselta
5:13 Ja hän antoi niille luvan. Niin saastaiset henget lähtivät miehestä ja menivät sikoihin. Silloin lauma, noin kaksituhatta sikaa, syöksyi jyrkännettä alas järveen; ja ne hukkuivat järveen.
Kai siikaa voi vielä syödä, kun siinä on sentään yksi i enemmän ja kalastaa tuostakin järvestä?
Vaikuttaa ympäristörikokselta
5:13 Ja hän antoi niille luvan. Niin saastaiset henget lähtivät miehestä ja menivät sikoihin. Silloin lauma, noin kaksituhatta sikaa, syöksyi jyrkännettä alas järveen; ja ne hukkuivat järveen.
Kai siikaa voi vielä syödä, kun siinä on sentään yksi i enemmän ja kalastaa tuostakin järvestä?
Vastaukset 9
Vanhimmat
märkäni vedessä ja kellui vihertavänä, haisevana, mädäntyneenä mössönä pitkin pietarin kalavesiä Palestiinan paahtavassa auringossa.
En koe ollenkaan, että sika tai sian liha jollakin tavalla vaikeuttaisi elämääni. Jos ihminen ei halua syödä sian lihaa, niin antaa hänen olla sitä syömättä. Jos toinen haluaa sikaa kaikesta huolimatta syödä, niin syököön. Miksi tehdä siasta näin paljon asiaa, kuten tällä palstalla tehdään? Huomasin, että Irlannissa ei suositella sian lihan syöntiä. Siellä jopa teurastetaan suuria määriä sikoja ja heitetään ruhot roskikseen, koska niihin on ruokittasessa päässyt myrkkyä. Löytyyhän niitä ympäristömyrkkyjä kaloistakin. Nykyisin saa olla tarkkana, mitä suuhunsa laittaa.
rakkaudella. Yhdyn täysin siihen mitä sanoit. Raamatun Sanahan kehoittaa syömään kaikkea mitä kylässäkin eteesi laitetaan, kyselemättä mitään omantunnonkaan tähden, ettet loukkaisi sitä, joka sinulle on aerian valmistanut. Sillä Henki on enemmän kuin ruumis ja se Jumalan Sana millä ruoka pyhitetään on enemmän kuin ruoka.
ja toiset vetää alaspäin, ei se ole ihme jos Sirkka-Iita hermostuu.
ylifariseus kehoittaa Sirkka-Iitaa etsimään syvempää hengen elämää Kristuksessa.
Kerro vaikka kokemuksesi?
Enkä ole hermostunut mitenkään, jos sinä ymmärrät asiat eri näkökulmasta, ei se minua haittaa. Mutta voinhan silti sanoa oman rehellisen mielipiteeni asiaan, että miten minä kyseisen asian ymmärrän.
Molempien meidän sopii rukoilla Jumalaa myöskin lähimäisemme puolesta, jos näemme hänen olevan eksyksissä, eikä lähteä opinkysymyksillä toisiamme kivittämään.
voi eksyä väärälle tielle harhailemaan.
Erehdys laastittiin ja kalkittiin muka piiloon ja luotiin organisaatio peittämään tuota erehdystä. Ainahan sitten löytyy ihmisiä, jotka katselevat kalkittua seinää ihastellen sitä, että ai, kun hieno!
" Rakasta Jumalaa yli kaiken"!
Jos sinä pyydät lupaa mennä autoon, ja saat sen, niin kuka käski ajaa ihmisjoukon läpi järveen?
Luvan antajako?