Elintarvikeviraston tiedonanto!

EV:n äijä höpisee, että suomeen on tuotu KUUMENNETTUA lihaa, äijä ei tiedä edes sitä, että Dioksiini(t) hajoavat myrkyttömiksi yli 1000 asteessa!!!

Sama kun väittäisi, että radioaktiivisuus häviää keittämällä!

Kaikki valehtelee tai hämää!
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että Suomeen tuotu "ehkä" saastunutta sian lihaa n.12000kg ja iltapäivällä puhuttiin jo n.33000kg.
Tutkimuslaitoksen vastaava henkilö ei suoranaisesti kieltänyt syömästä sikatuotteita, mutta hän itse ei niitä söisi.
Kummallista tiedottamista, sanon minä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumma höpinää! kirjoitti:

EV:n äijä höpisee, että suomeen on tuotu KUUMENNETTUA lihaa, äijä ei tiedä edes sitä, että Dioksiini(t) hajoavat myrkyttömiksi yli 1000 asteessa!!!

Sama kun väittäisi, että radioaktiivisuus häviää keittämällä!

Kaikki valehtelee tai hämää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu