-MUN MIELESTÄ:
-ENSINNÄKIN SUOMEN IDOLSIN TASO ON TODELLA SURKEA ESIM RUOTSIN IDOLSIIN,SIEL FINALISTIT OSAA TODELLA LAULAA JA OVAT NUORTEN IDOLIN NÄKÖISIÄ
-SUOMEN IDOLS KILPAILIJAT OLIVAT AIVAN LIIAN VANHOJA ..JA OSALLA OLI LAPSIA MIKÄ IDOLI SE SELLANEN ON..EIKÖ OLE SYKSYNSÄVELET YMS OLEMASSA NIILLE..
-MONIKO NUORI MENEE KOOPIN KEIKALLE TAITAA TULLA TAAS SAMA KUIN SILLON KUN OLI NE KAKSOSET(EN EES MUISTA NIIDEN NIMEE)
MUL EI KIINNOSTA EES FINAALI AIVAN SAMA KUMPI VOITTAAA YHTÄÄN HEÄN LEVYÄ EN OSTA..
-ENSINNÄKIN SUOMEN IDOLSIN TASO ON TODELLA SURKEA ESIM RUOTSIN IDOLSIIN,SIEL FINALISTIT OSAA TODELLA LAULAA JA OVAT NUORTEN IDOLIN NÄKÖISIÄ
-SUOMEN IDOLS KILPAILIJAT OLIVAT AIVAN LIIAN VANHOJA ..JA OSALLA OLI LAPSIA MIKÄ IDOLI SE SELLANEN ON..EIKÖ OLE SYKSYNSÄVELET YMS OLEMASSA NIILLE..
-MONIKO NUORI MENEE KOOPIN KEIKALLE TAITAA TULLA TAAS SAMA KUIN SILLON KUN OLI NE KAKSOSET(EN EES MUISTA NIIDEN NIMEE)
MUL EI KIINNOSTA EES FINAALI AIVAN SAMA KUMPI VOITTAAA YHTÄÄN HEÄN LEVYÄ EN OSTA..
Vastaukset 8
Vanhimmat
uuluukos se formattiin ku ruotsissakin ennakkosuosikki johan putos ????????
olisi pelastanut tilannetta voittamalla kisan . pete oli varma voitostaan se jopa jo näkyi hänessä jotain vaan puuttui laulu ei oikein kulkenut oliko sitten yliyrittämistä vai mitä lie .
Nuorin Koop-fani, minkä tiedän on 7-v ja tunnen monia 10-18-vuotiaita, jotka ovat kuulemma Koopia äänestäneet.
Ihmettelen tuota asennetta, että Koop ei olisi nuorten idoli.
Koop on 24-vuotias nuori mies ja erittäin hyvä idoliksi, joten lopettakaa jo tuo tyhjänpäiväinen höpötys, kuka on sopiva idoliksi ja kuka ei.
Koop on varmasti sopiva idoliksi, ku viime äänestyksessäkin sai ylivoimaisesti eniten ääniä. Eikö se kerro sen tosiasian, että Koopin tyyppistä idolia nyt etsitään.
Kansa äänestää sitä, kenet idoliksi haluaa ja sillä siisti.
Itse olen 21-v ja Koopista olen tykännyt alusta alkaen.
et sie miun mielestä kuulu minun tarkoittamiin ´nuoriin..tarkoitan idoli-diggari-ikäisiä eli murkkuja 11-5 vee
murkut tuskin diggailee mitään kooppia ei ainaskaan mun tuntemat!!!!!!!ts enemmistö
eikös nimikin sano IDOLS KISA ELI IDOLI KILPAILU EI SIIS MIKÄÄN TANGOMARKKINAKISA
ei todellakaan murkkuikäisten.
Oletko sä murkkuikäinen kuullut sellaisesta kisasta ku Tenavatähdet.
Tämä on idoli-kilpailu, ei siis tenavatähti.
Eikös sana kerrokaan sinulle mitään?
Tuomarit ovat alkukarsinnoista valinneet laulajat jatkoon, joten tuskin he olisivat valinneet sinne laulajia, jotka eivät olisi sopivia idoliksi.
Koopilla on faneja kaikissa ikäluokissa, joten Koop on erittäin sopiva koko kansan yhteiseksi idoliksi.
mutta äänestäjille se on avoin kilpailu. Eli äänestää saa kuka tahansa ja niin monta kertaa kuin perse kestää. Äänet ratkaisevat ketkä jatkavat ja minkä tyyppiset jatkavat. Kisa tuottaa tasan tarkkaan sellaisen idolin kuin äänestäjät kilpailijoiden joukosta idoliksi haluavat nostaa. Törinät siitä, että minkä näköinen tai tyyppinen on oikea idoli ovat täysin turhaa tuuleen huutamista.
Oliski hienoo nähdä joku kausi sellanen, että joku hyvä laulaja selvittäs rokilla ja räminällä tiensä semifinaaleihin ja siitä lähtien vetäs tango ja valssilinjalla idoliksi asti. Ois vaan niin saatanan hyvä, että muilla ei mitään jakoa.
räyhäät. On varmaan raskasta olla aina oikeassa, eikö vaan?
Mä luulen, että tämän kauden Idols voittajan ura ei tule kaatumaan siihen, että sä jätät heidän levynsä kaupan hyllyyn. Ja niitä Jääskeläisen kaksosia kommentoisin sen verran, että ne olivat pikkutyttöjen suurimpia suosikkeja. Jos Idols on vain pikkutyttöjen/nuorten ohjelma, niin miksi ihmeessä noiden poikien ura oli kuin tähdenlento? Ehkä mummot unohtivat tuolla kaudella äänestää ;)