Pete on tosi kivannäköinen ja iloinen nuori mies. Onko Peten äiti tai isä jostain muualta kuin Suomesta? Pete erottuu kauniilla tummilla piirteillään edukseen, on kuin nuori Jimi Hendrix. Harmi kun tippui jatkosta, mieluummin olisin toivonut , että ohutääninen vinkuvalla äänellä laulava Anna olisi tipahtanut. Mutta tämmöstä tää on:(
Peten hiukset ja ihonväri?!
matildatilda
5918
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
isän isä ei ole suomalainen.. Peten isovanhemmat tapasivat toisensa Suomen olympialaisissa joskus 50-luvulla..
Siis varmaan 1952, jolloin olympialaiset olivat Helsigissä. Luin jostain, että isoisä oli olympiaurheilija (minkähän lajin ja maan?). Toinen oli taas tietävinään, että oli merimies (?). Sinänsä harvinaista, että tällainen suhde syttyi - oli äärimmäisen harvinaista 50-luvulla.
että pikajuoksja tai jotain sinnepäin. Isänsäkin muistaakseni hyvä juoksija oli.
Veli ja sisko myös musiikki-ihmisiä.
Voi hyvät hyssykät teidän juttujanne!! Tiedättekö itse kuka oli teidän isoisänisoisänisoisän isoisä? Mitä tekemistä Peten esivanhemmilla on Idols-laulukisan kanssa? Eiköhän nyt ollut Pete itse kisaamassa, ei Peten isä eikä varsinkaan isoisä tai joku esi-isä.
On lapsellista porukaa ja "suuret" murheet. Pah!
Pete on siis tertseroni virallisesti, ainakin wikipedian mukaan. Voi olla että olen vähäisten tietojeni perusteella päätellyt väärin mutta jokainen voi tarkastaa tämän vaikkapa sivulta: http://fi.wikipedia.org/wiki/Mulatti
Mulatin ja valkoihoisen jälkeläinen on tertseroni, ja tertseronin sekä europidin jälkeläinen kvarteroni. Näiden ryhmien ihonväri sen sijaan vaihtelee suuresti. Tämän aiheutuu siitä, että ihonväriin vaikuttavia geenejä on ainakin neljä. Tämä ei siis ole rasistinen viesti vaan noin lukee wikipediassa.