SKYPE

Onko Skypen käyttö ilmaista vai ei.

Olen viime viikolla käyttänyt Skypeä paljon, mutta sitten minulle sanottiin, että sen käyttö maksaa 0,17 eur/min. En uskonut.

Ne, jotka käyttävät, voisivatko valaista, kiitos:)
4319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei multa ainakaan aikoinaan mitään laskutettu.

Äänestä

En nyt viitsi tarkistaa mutta skypestä kiinteään liittymään jotain 2,5 cent/min ja kännyyn suunnilleen 15 cent/min. Kahden Skype-koneen välillähän tuo on ilmaista. Puheen laatu vain tuppaa joskus olemaan heikko, yleensä tosin hyvä.

Äänestä
  • kun joku semmonenkin vastasi joka tietää asiasta jotain, thänks!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ilmainen vai ei-kiista ? kirjoitti:

Onko Skypen käyttö ilmaista vai ei.

Olen viime viikolla käyttänyt Skypeä paljon, mutta sitten minulle sanottiin, että sen käyttö maksaa 0,17 eur/min. En uskonut.

Ne, jotka käyttävät, voisivatko valaista, kiitos:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu