Millaisia Koopin ja Annan levyt?

Tuntuisi hankalalta olla tällä hetkellä levytuottajan housuissa. Minkälaista musiikkia Koopin ja Annan levyille pitäisi tehtailla, että levyt myisivät edes kultaan... Vai onkohan se kultarajakin liian korkealla? Mietin, tuleeko Koopista joku Seinäjoen Sinatra, joka laulaa iskelmiä ja viihdettä (tosin ihan hyvin). Anna on vielä vaikeampi pala. Kelle Annaa myisi? Mahtaako Annan erikoinen äänenväri ärsyttää ennemmin kuin viehättää.
4203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

kuntoon. Että tuskin Anna sitten ärsyttää enää ;)

Ehkä Koopillekin löytyy jotain tunteellista musaa.

Äänestä
  • Toivottavasti ei nyt liikaa latisteta Annaa. Aivan upea Koop-kategorian laulaja on AI:n toisen kauden Clay Aiken. Semmoinen nörtti, ja semmoinen ääni! En ole kenelläkään vastaavaa kuullut. Randykin sanoi, että mistä ihmeestä tuo ääni tulee...Youtubesta esmes AI:n kappaleista livenä Unchained Melody, veti falsetit ja kaikki niin että menee kylmät väreet. Pakko vieläkin kattoa sitä minuutin pätkää silloin tällöin.

    Mutta levyt onkin ihan mitäänsanomatonta tasapaksua viihdesössöä. Tekniikalla on tasoitettu ylimääräiset kurnutukset, jotka oli mielestäni sitä persoonallisuutta ja koko lähtökohta Aikenin vetovoimassa ja live-esiintymisessä. Kaikista pitää muka tehdä Il Divoa nykyään.

    Äänestä

laulavat. Annahan ei suostu laulamaan suomeksi, jos ei saa huippuluokan sanoituksia ja mistä niitä löytyisi. Koopille taas on englanti muuten luontevin.

Äänestä

Kaipa jokainen artistiksi tavoitteleva kiinnostaa- ainakin jonkun aikaa? Koopille biisejä ei liene kovin vaikea tehdä, näin luulisin. Ehkäpä äänensä voisi sopia tällaisiin soul-tyyppisiin biiseihin, esimerkiksi? Itse en ole innostunut Koopista, vaikka samalta seudulta olenkin. Ei vain kiinnosta tuollaiset laulelot. Anna ei senkään vertaa, ääni on minusta hyvin ärsyttävä, ei voi mitään. Annan tyyppisiä naislaulajia maassamme on jo muutenkin liikaa. Missä räväkät rokki/hevimimmit? Ei taida löytyä, miehet ovat hyvin edustettuina tällä saralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivustaseuraaja kirjoitti:

Tuntuisi hankalalta olla tällä hetkellä levytuottajan housuissa. Minkälaista musiikkia Koopin ja Annan levyille pitäisi tehtailla, että levyt myisivät edes kultaan... Vai onkohan se kultarajakin liian korkealla? Mietin, tuleeko Koopista joku Seinäjoen Sinatra, joka laulaa iskelmiä ja viihdettä (tosin ihan hyvin). Anna on vielä vaikeampi pala. Kelle Annaa myisi? Mahtaako Annan erikoinen äänenväri ärsyttää ennemmin kuin viehättää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu