Tyhjilleen jääneeseen kauppakeskus Brunniin voisi remontoida uimahallin! Säästyisi rakennuskustannuksissa kun valmis rakennus olisi jo paikallaan, ja keskeisellä sijainnilla.
Brunnin tiloihin
UIMAHALLI!
5609
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Täysin samoja aatoksia on tullut mieleen kun päivittäin Brunnin ohi ajelen. Kunnon parkkipaikkatilat ja loistava sijainti kertakaikkiaan.
miks uimahalli, miksei pallopelihallii,miks joku uimahalli on tärkee. klakes on järvi ja joki, niissäkin voi uia, jos osaa
Eipä taida paljon helpommaksi tehdä hommaa, vaikkakin rakennus olisi pystyssä. Rakennuksen muokkaaminen uimalaksi on todennäköisesti vaikeampi ja kalliimpi homma kun kokonaan uuden uimalan rakentaminen.
Morjens, Brunni EI ole tyhjillään; siellä toimii edelleeen Optikkoliike, ja vuoden vaihteessa siellä aloittaa useampi uusi liike kunhan ´palapeli´ on valmis.
Ollaan koulussa harjoitustyönä suunnittelemassa Nurmijärven keskustaa uudestaan. Itse olen ehdottanut uimahallin rakentamista Perttulantien pohj. puoleisen pellon lounaisnurkkaan. Alkoi kiinnostamaan missä tuo Brunni sijaitsee?