Jouko Ahonen MAAILMAN paperi-

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2008/12/ahonen_jatkaa_maailman_paperityontekijoiden_puheenjohtajana_418255.html

Tänään sataa Suomen SDP:lle mainetta ja kunniaa roppakaupalla. Oikeistolaiset eivät voi kuin epäuskoisena tuijottaa naama punaisena.
3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Zimbabween rahaa painamaan?

Äänestä

paperiteollisuuden?? seuraavaksi varmaan koko maailmassa !!

Äänestä

korottelemaan paperityöläisten palkat pilviin,ja näin tuhoamaan pohjan paperiteollisuudelta koko maailmassa älyttömän suurilla vaatimuksilla.tämän jälkeen SUOMELLA vois olla uusi mahdollisuus nousta jälleen vessapaperi mahdiksi.ja nostaa paperityöläisten palkkoja entisestään.mutta ei toimi,sanon mä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työntekijöiden johdossa kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2008/12/ahonen_jatkaa_maailman_paperityontekijoiden_puheenjohtajana_418255.html

Tänään sataa Suomen SDP:lle mainetta ja kunniaa roppakaupalla. Oikeistolaiset eivät voi kuin epäuskoisena tuijottaa naama punaisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu