Laitoin haun Jumala
Huomaa että 1. Moos. 2:4 Tässä jakeessa tulee mukaan Herra Jumala ja
1. Moos. 1:1
Alussa Jumala loi taivaan ja maan.
1. Moos. 2:4
Tämä on kertomus siitä, kuinka taivas ja maa saivat alkunsa silloin kun ne luotiin. Siihen aikaan, kun Herra Jumala teki maan ja taivaan,
Huomaa että 1. Moos. 2:4 Tässä jakeessa tulee mukaan Herra Jumala ja
1. Moos. 1:1
Alussa Jumala loi taivaan ja maan.
1. Moos. 2:4
Tämä on kertomus siitä, kuinka taivas ja maa saivat alkunsa silloin kun ne luotiin. Siihen aikaan, kun Herra Jumala teki maan ja taivaan,
Vastaukset 2
Vanhimmat
raamatun jumalan kirjaksi, itse jumalana häpeisin näyttää itseni tuon kirjan yhteydessä, niin sekainen ja ristiriitainen kun on.
Jumala on kirjoittanut kyllä paljon suuremman teoksen, jonka toteamiseen ei riitä , että aukaisee silmänsä, pitää myös katsoa.
Sen teoksen nimi on luomakunta.
Vastaukset saat omasta sydämestäsi ei toisten mielikuvien kirjoittamista kirjoista.
Jumala on vain läsnä kun sinä et ole läsnä, jos sinä olet läsnä, miten enää jumala mahtuu siihen.
omilla aivoillasi ja sitä varten ne ovatkin .
Kaikki ajatukset ovat vajavaisia vain kaikkein lujimmin uskovat, uskovat tietävänsä miten valheet ovat varmasti totta ja totuus on myöskin heillä kerrottavanaan.
Joskus Raamattua lukiessa ja muutenkin tulee mieleeen niiden teorioiden monilukuisuus ja niistä;
Jumala on luomakunnssa tehnyt yhden virheen antanut ihmiselle vapaan tahdon ja sitä Jumala on katunut ja päättänyt tuhota kaiken elämän maaplaneetalta ja yrittänyt sitä tuhoamista ja epäonnistunut siinä, mutta täydellisenä itseään pitävänä hän ei ole huomannut epäonnistumistaa ja elämä on jatkunut täällä maaplaneetalla .
Ja Jumala ei muista tuota tekostaan katua vaan pitää sen hyvänä tekona ,kun on saanut tuhottua elämen Maasta ja samalla ei muista aurinkokuntaamme missä se oli.
Näin olln Kristityt vaeltavat pimeydessä Jumalatta Jumalattomasti, ja valehtelevat olevansa Jumalan erityisessä ohjauksessa , tuollaista ohjausta ei ole koska heillä ei ole yhteyttä Jumalaankaan.
Siinäpä miettimistä Jumalako hävittänyt/ unohtanut Maaplaneetan oman onnensa nojaan ?