onko maxlife hyvä öljy vanhempaan autoon? kokemuksia kaivattaisiin. mitä lisäaineita kyseinen öljy sisältää? olisimme asiantuntevista tiedoista kiitollisia.
Vastaukset 9
- öölit
Kato tosta.
http://www.valvoline.fi/tuotteet/voiteluaineet/maxlife.html- maxielämä
omasta 10v autosta kampiakselin stefa lakkasi käytännössä vuotamasta tuolla max lifella, plus saman firman leak stopilla. Eli auttaa ainakin kovettuneisiin tiivisteisiin, pehmentäen niitä.
- Halpaa hupia
maxielämä kirjoitti:
omasta 10v autosta kampiakselin stefa lakkasi käytännössä vuotamasta tuolla max lifella, plus saman firman leak stopilla. Eli auttaa ainakin kovettuneisiin tiivisteisiin, pehmentäen niitä.
Sano laihialainen kun "koneremontin" vippaskonteilla teki ;)
- maxielämä
Halpaa hupia kirjoitti:
Sano laihialainen kun "koneremontin" vippaskonteilla teki ;)
Kyllä tuo maxlife ja leakstop auttaa jos tiivisteet on vaan kovettuneet,ei tietenkään auta jos ne katkenneet tai muuten vioittuneet.
- sipuli
paras öljy vanhempaan autoon.
- vasta satatuhatta?
Nykyautoissahan se on vasta kunnolla sisäänajettu silloin!!Kun ylittyy 300 tuhatta, sitten alkaa olla paljon ajettu auto!
- V-O-P
vasta satatuhatta? kirjoitti:
Nykyautoissahan se on vasta kunnolla sisäänajettu silloin!!Kun ylittyy 300 tuhatta, sitten alkaa olla paljon ajettu auto!
Vasta satatuhattta-nimimerkille: Pysy asiassa. Juttukaverin puutetta ei pidä korvata häiriköimällä ja sotkemalla asiallisia keskusteluja.
Muiden merkkien 5w50 tuli stefoista läpi Transporter T4:ssa mutta Valvolinen Maxlife pysyy sisällä ja toimii. Yli 200t ajettu ja hiukkaspäästöjä näkyy niin vähän, että katsastusmies mitta aina pariin kertaan saadakseen edes jotain lukemia. - thei
V-O-P kirjoitti:
Vasta satatuhattta-nimimerkille: Pysy asiassa. Juttukaverin puutetta ei pidä korvata häiriköimällä ja sotkemalla asiallisia keskusteluja.
Muiden merkkien 5w50 tuli stefoista läpi Transporter T4:ssa mutta Valvolinen Maxlife pysyy sisällä ja toimii. Yli 200t ajettu ja hiukkaspäästöjä näkyy niin vähän, että katsastusmies mitta aina pariin kertaan saadakseen edes jotain lukemia.Koko Valvolinea edes ole olemassa, muuta kuin paperilla. Valvolinen öljyt valmistaa Ashland. Sama pulju purkittaa myös Neste Oilin öljyt sekä S-Ketjun Car-S -öljyt. Minusta ainakin jättää pikkasen halvan maun suuhun.
http://www.ashland.com/solutions/products-services/lubricants - Anonyymi
thei kirjoitti:
Koko Valvolinea edes ole olemassa, muuta kuin paperilla. Valvolinen öljyt valmistaa Ashland. Sama pulju purkittaa myös Neste Oilin öljyt sekä S-Ketjun Car-S -öljyt. Minusta ainakin jättää pikkasen halvan maun suuhun.
http://www.ashland.com/solutions/products-services/lubricantsOleellisintahan on lisäaineistus ja hyvä perusöljy. Omaan autoon valitaan tuote joka täyttää autovalmistajan määrittämät luokitukset, esimerkiksi Renault RN 0700 omassa kalustossani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212134Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko721214- 132938
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.138710- 54646
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95632Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93575- 12567
Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11563- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298536Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44529- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas27492Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36480- 120475
- 75460
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 58437
- 41434