Vihjeet PE 12.12.2008

Seksi-Seppo

eilen osu 2/2 oli aika varmat pelitkin!

nyt saldo näyttää 293,30€

ajattelin sinkkuna kokeilla jokereita tänään
eli kohde

109 Jokerit - Kärpät 1 1,70

panos 20€

mahd. voitto 34€


ei mikään hirveä kerroin, mutta kannattaa pelata jokereita jos jotain pelaa, koska molempien pelit ovat tökkineet pahasti viimeksi jokerit kukisti niukasti pelicansin heikolla esityksellä ja kärpät puolestaan hävisivät raumalla. kärppien ylivoima tökkiny pahasti.

lisäksi jokerithan saavat sairastuvalta 2 pelaajaa takaisin huippupelaajat joey tenute ja janne lahti näistä kavereista on varmasti hyötyä perjantain ottelussa.

joten eiköhän peli sen takia käänny jo jokereille ja lisäksi jokereilla on revanssin paikka kärpäthän voitti viime sunnuntaina vasta jatkoajalla ja jokerit haluaa antaa kotiyleisölleen hienon lopetuksen ennen joulutaukoa!

joukkueet ovat kohdanneet 3 kertaa aikasemmin ja voitot on 2-1 kärpille eli olisikohan jokereitten vuoro!

sitten tuplaan laitan!

109 jokerit - kärpät 1 1,70

114 titaanit - heki 1 1,95

kerroin 3,31

panos 20€

mahd. voitto 66,20€

kassaan jää 253,30€ (voittoa vielä 53,30€)

3

619

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelle....

      paskat vihjeet...

    • seppo <3

      peesasin eilen ja oikein meni. hyviä vinkkejä täällä kaivataan tänään kuitenkin jätän pelaamatta on niin paska pelipäivä.

    • Itse ajattelin tuplana pelata
      jokerit - kärpät x
      tuto - sport x
      Ja tietysti 10€

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      2167
    2. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      134
      1221
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      142
      1175
    4. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      991
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      72
      968
    6. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      60
      906
    7. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      78
      739
    8. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      38
      727
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      697
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      245
      674
    Aihe