Vihjeet PE 12.12.2008

Seksi-Seppo

eilen osu 2/2 oli aika varmat pelitkin!

nyt saldo näyttää 293,30€

ajattelin sinkkuna kokeilla jokereita tänään
eli kohde

109 Jokerit - Kärpät 1 1,70

panos 20€

mahd. voitto 34€


ei mikään hirveä kerroin, mutta kannattaa pelata jokereita jos jotain pelaa, koska molempien pelit ovat tökkineet pahasti viimeksi jokerit kukisti niukasti pelicansin heikolla esityksellä ja kärpät puolestaan hävisivät raumalla. kärppien ylivoima tökkiny pahasti.

lisäksi jokerithan saavat sairastuvalta 2 pelaajaa takaisin huippupelaajat joey tenute ja janne lahti näistä kavereista on varmasti hyötyä perjantain ottelussa.

joten eiköhän peli sen takia käänny jo jokereille ja lisäksi jokereilla on revanssin paikka kärpäthän voitti viime sunnuntaina vasta jatkoajalla ja jokerit haluaa antaa kotiyleisölleen hienon lopetuksen ennen joulutaukoa!

joukkueet ovat kohdanneet 3 kertaa aikasemmin ja voitot on 2-1 kärpille eli olisikohan jokereitten vuoro!

sitten tuplaan laitan!

109 jokerit - kärpät 1 1,70

114 titaanit - heki 1 1,95

kerroin 3,31

panos 20€

mahd. voitto 66,20€

kassaan jää 253,30€ (voittoa vielä 53,30€)

3

589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelle....

      paskat vihjeet...

    • seppo <3

      peesasin eilen ja oikein meni. hyviä vinkkejä täällä kaivataan tänään kuitenkin jätän pelaamatta on niin paska pelipäivä.

    • Itse ajattelin tuplana pelata
      jokerit - kärpät x
      tuto - sport x
      Ja tietysti 10€

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      64
      5626
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      20
      4277
    3. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      17
      2916
    4. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      170
      2237
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      1936
    6. Työkyvyttömienkin on jatkossa haettava työtä

      Riikalla ja Petterillä on hyviä uutisia Suomen työttömille: ”Toimeentulotuen uudistus velvoittaa työttömäksi ilmoittaut
      Perussuomalaiset
      126
      1792
    7. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      95
      1377
    8. Kerro jotakin kaivatustasi.

      Vaikka synkimmät salaisuudet jos tiedät. :) m
      Ikävä
      68
      1164
    9. Harmi, se on

      Mutta mä tulkitsen asian sitten niin. Olen yrittänyt, oman osani tehnyt, ja saa olla mun puolesta nyt loppuun käsitelty
      Tunteet
      17
      1136
    10. Maailma pysähtyy aina kun sut nään

      Voi mies kuinka söpö sä oot❤️ Olisin halunnut jutella syvällisempää kuin vaan niitä näitä. Se pieni heti sut tavatessa o
      Ikävä
      77
      998
    Aihe