Voitimme tämän foorumin..

Jos tarkoituksena oli:
-päihittää kreationistit sukupuuton partaalle täältä
-seuloten karkottaa järkevät poies
-jättää trollit ja kreationistit vähemmistöksi
..
jne
13928
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No, eiköhän noista kreationismin tunkioista kohta joku taas luikertele kertomaan meille kaikille, kuinka "evoluutio ei selitä miksi kissasta tulee koiria!", tai "evoluution mukaan pig bank loi eläimille karvapeitteen no miksei kaloille?" tai "jos evoluutio olisi totta, niin puiden oksilla istuisi kaloja p**kantamassa päällemme", tai "evoluutio on kumottu jo monta kertaa ja katoaa ainaskin 10 vuoden kuluessa!", tai "jos evoluutio on totta, niin miksi kaikki on symmetristä?", tai "Kaikki ajoitusmenetelmät ovat saatanasta, siksi evokin on saatanasta", tai "CO2 ei aiheuta hiilidioksidin lisääntymistä ilmakehässä, siksi big bang ei voi olla totta ja evoluutio on todistamatta" ja "mutaatiot aiheuttavat ainoastaan rappeutumista, koska minun mummoni näki unen jonka mukaan kolme laihaa pankkiiria kerjäsi rahaa voimallisilta saarnaajilta, ja mummoni koira oli selvästi rappeutunut".

Älä menetä toivoasi, kyllä nuo hihut kohta taas tulevat raakkumaan...

Äänestä
  • se oli B I G B A N D !

    korjaaja

    Äänestä

...seuloten karkottaa järkevät poies
-jättää trollit jäljelle.....
että ilmeisesti noin jotensaki on käymässä.

Äänestä
  • Ennustukseni näytti toimivan...

    Äänestä

  • Apo-Calypso kirjoitti:

    Ennustukseni näytti toimivan...

    todiste sen täyttymyksestä.

    Äänestä

  • Tuikkineeko tuollaisille Joulun tähtöset!?

    Äänestä

  • lknt kirjoitti:

    Tuikkineeko tuollaisille Joulun tähtöset!?

    Saanksmä nappanahkasiivet? Vau!

    Äänestä

mieltä, että evoluution kannattajat ovat häviöllä jotka väittävät me olemme kivestä syntyneet pah! todistaako toi matemaattinen teoria vai kuinka? mua naurattaa "hypoteesi" teoria.

Nykyään tiede todistaa, ihminen rappeutuu kauheeta vauhtia, missä evoluutio oikein on? monelle ihmisellä geenivika esim. diabetes, astma jne... .jne eli evoluutio ei toimi tässä tapauksessa.

Olen sellainen ihminen, uskon Jumalan olemassaoloon. Miksi on evoluutioteorioita ja monenmoisia uskontoja. Syynä on Lusifer, tämä hierarkialtaan korkein enkelolento joka sai Jumalalta kaiken ja oli lähellä mutta ei riittänyt hänelle, vieläpä halusi olla Jumalan yläpuolella siksi hänet heitettiin taivaasta alas, odottamassa lopullista tuomiota. Ymmärrän hyvin miksi evoluutioteoriaa on koska Saatana uskoi siihen, se oli se synti "minä"

Eikun poijaat ja tytöt kääntykää tekin myös lapsenmieliksi uskovaisiksi eli Jeesus on Jumalan Poika.

Ette pysty todistaa maailmankaikkeuden syntyä, aivomme ei riitä siihen mutta tulemme tajuamaan Jumalan sormen jälkiä jossakin tutkimuksissa. Tsau

Äänestä
  • Miksi se kaikkivoipa Jumala ei yksinkertaisest pistä sitä Luciferia päiviltä?
    Kumma satu.

    Äänestä

  • Evoluutio on esimerkki tästä demonisesti aikaansaadun uskonnon todellisuudesta. Saatana esitti ajatusrakennelman, jolla on tukenaan vain nimeksi oletettuja todisteita, samankaltaisia todisteita, joita se tarjosi Eevalle paratiisissa. Monet ihmiset ovat nykyään päässeet yhteisymmärrykseen sen ajatuksen kanssa, että maailma ja kaikki, mitä siinä on, syntyi evoluutioksi kutsutun tapahtumaketjun tuloksena. Jumalan sana julistaa kuitenkin, että Jumala loi taivaat ja maan lausumalla sanansa eikä mikään kehittynyt joksikin.....Se kumpaan uskot, luomiseen tai evoluutioon, muodostuu sinun todellisuudeksi ja tuottaa vaikutuksen elämässäsi. Evoluutio on vain yksi monista valheista, joita saatanalla on käytettävissä meitä varten uskoaksemme siihen. (Parantamisen virrat Jack Mott)

    Äänestä

Että saavutetut "tulokset" eivät ainakaan mulla olleet tarkoitus ja päämäärä.
Toki päihitys oli mutta jos pelikaverit on niin "verissäpäin", että häipyy pelikentältä niin kenes kanssa me sitten.. pelkkä solitaire-pasianssi ei jaksa kauan viihdyttää..

Äänestä

paskanjauhantaa!

Jeesus on tosi vittumaisen aggressiivinen narsistisille ja tekopyhille, yliuskonnollisille ihmisille, jotka halusivat loistaa huomion herättämisellä ja show-luonteisella nöyristelyllä kuuluisan opettajan edessä.

Jeesukselle radikaali paha ei ollut uskonnollisessa epäpuhtaudessa ja erilaisuudessa, kuten sen ajan juutalaisille oli, vaan korruptoitunutta sielua edustivat valtaa metsästävät fariseukset, kehuja kerjäävät uskonnolliset elostelijat ja ylimieliset fundamentalistimoralistit, joille tavallinen oli alempiarvoista ja saastaista.

Jeesus ei säästellyt sanojaan näiden hyypiöiden kanssa. Emme mekään, todellisuus on todellisempi kuin kukaan tällä planeetalla uskaltaa myöntää. Todellisuus on erittäin vittumainen paikka, useimmille.

nimimerkki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr.K.A.T. kirjoitti:

Jos tarkoituksena oli:
-päihittää kreationistit sukupuuton partaalle täältä
-seuloten karkottaa järkevät poies
-jättää trollit ja kreationistit vähemmistöksi
..
jne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu