Suomessako tasa-arvoa? Paskat!

Suomessa nainen jo kelpaa papiksi ja jopa pressaksi, mutta miksi naiset eivät pääse esimerkiksi SIVIILIPALVELUKSEEN??

Minä en uskokaan Suomalaiseen demokradiaan ja tasa-arvoon, ennen kuin Päivi Istala ja Lenita Airisto, kuseskelevat samaan teräs ränniin kanssani huotoaseman vessassa!
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

homon ulkonäöltään, joka otti sinulta suihin siellä Agrikolan kirkon puistikossa? Olisiko ollut sama tapaus jonka Jussi näki. Hyvä, ettei tullut teitä ampumaan. Olisi monta hyvää juttuasi jäänyt lukematta.

Äänestä
  • se Laten kutupaikka, Agrikolan kirkko sitte on?

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    se Laten kutupaikka, Agrikolan kirkko sitte on?

    telakalla. Puistikko on muutoman sadan merin päässä. Late oli mennyt kuselle pensaikkoon, mutta joku jätkä oli siihen tullut, ikäänkuin suojaamaan. Kännissä kun oli, niin ei huomannutkaan ennen kun, jätkä jo imi sitä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista kirjoitti:

Suomessa nainen jo kelpaa papiksi ja jopa pressaksi, mutta miksi naiset eivät pääse esimerkiksi SIVIILIPALVELUKSEEN??

Minä en uskokaan Suomalaiseen demokradiaan ja tasa-arvoon, ennen kuin Päivi Istala ja Lenita Airisto, kuseskelevat samaan teräs ränniin kanssani huotoaseman vessassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu