XP recovery cd ongelma

Elikkäs minulla on fujitsun pari vuotta vanha kone. Tarkoituksena oli tyhjentää kone ylimääräisestä tavarasta ja ajaa recovery cd. Kuitenkin se homma tyssää aina vaiheeseen "järjestelmä konfiguroidaan nyt. tämä voi kestää useita minuutteja. Kyseinen teksti jämähtää ruutuun eikä siitä pääse eteenpäin vaikka kuinka odottelee. vinkkejä onko tuosta mitenkään mahdollista päästä eteenpäin?
3585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Recovery levyllä. Hanki jostain uusi recovery levy tai XP:n asennusmedia. Joudut vain asentamaan ajurit itse jos asennat XP:n omalta medialta. Ajurit löytyy Fujitsun nettisivuilta.

Äänestä
  • Kyseinen ongelma ratkesi viimein kun selailin aikani netin aarteita. Vika oli ilmeisesti siinä että winukka ei oikein tykännyt kahdesta muistimoduulista, joista toinen jälkeenpäin asennettu. Kun toisen musitikamman otti pois niin asennus jatkui normaalisti.

    Äänestä

  • old_profile_2769 kirjoitti:

    Kyseinen ongelma ratkesi viimein kun selailin aikani netin aarteita. Vika oli ilmeisesti siinä että winukka ei oikein tykännyt kahdesta muistimoduulista, joista toinen jälkeenpäin asennettu. Kun toisen musitikamman otti pois niin asennus jatkui normaalisti.

    Joo, näin on. Windows voi toimia aivan hyvin vaikka muisteissa on jokin ongelma, eikä käyttäjä huomaa mitään vikaa, mutta ei sitten kuitenkaan suostu asentamaan käyttöjärjestelmää kyseisillä muisteilla. Oletko kokeillut laittaa kamman takaisin asennuksen jälkeen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RiXo kirjoitti:

Elikkäs minulla on fujitsun pari vuotta vanha kone. Tarkoituksena oli tyhjentää kone ylimääräisestä tavarasta ja ajaa recovery cd. Kuitenkin se homma tyssää aina vaiheeseen "järjestelmä konfiguroidaan nyt. tämä voi kestää useita minuutteja. Kyseinen teksti jämähtää ruutuun eikä siitä pääse eteenpäin vaikka kuinka odottelee. vinkkejä onko tuosta mitenkään mahdollista päästä eteenpäin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu