pue jeesus

19507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Nyt , aina ja iankaikkisesti, aamen.Kunnia Jumalalle ja maassa rauha!

Äänestä
  • Mitäs ihmettä Sinun möläykselläsi on tekemistä tiede-sivustoilla?
    Selittäisitkö!

    Äänestä

  • Kiva mekko on myös saatavilla.

    Äänestä

  • Jeesus on fiktio. PUAAAHHHHHH ... HEH HEH HEH ....

    Äänestä

  • Ei ole monessakaan maassa rauhaa.

    Tyhmä Jeesus, kulin lipsutus!

    t: ON HERRA

    Äänestä

Entisestään. Surettaa.

Äänestä

ateistin lapsia varten, eikä aikuisille ateisteille. Se olisi ollut syytä huomattaa. Missä niitä lapsiateisteja lienee?

Äänestä
  • Minulla on kaksi. Eivät usko satuihin.

    Äänestä

  • Jokainen vastasyntynyt on ateisti.

    Äänestä

  • Veripurkki kirjoitti:

    Jokainen vastasyntynyt on ateisti.

    vastasyntynyt on "tyhjä taulu" tabula rasa

    uskomattomuutta täytyy ensin opiskella elämässä

    vastasyntyneellä kun ei ole Jumala käsitettä, johon olla uskomatta

    Äänestä

  • tabula r. kirjoitti:

    vastasyntynyt on "tyhjä taulu" tabula rasa

    uskomattomuutta täytyy ensin opiskella elämässä

    vastasyntyneellä kun ei ole Jumala käsitettä, johon olla uskomatta

    Vaikka hyödynnät Locken filosofiaa tabula rasasta tähän kysymykseen, et huomaa sitä, että lapsi ei voi todellakaan uskoa asiaan, jota hän ei tiedä. Ei käsityksiä/uskomuksia jumalaan tarkoitaa juuri epäteistiä eli ateistia. Ei ihminen saa mitään uskon käsitystä ellei sitä joku uskovainen hänelle tolkuta. Ateismi ei ole aina mikään tietoinen päätös siitä , että ei usko jumalaan.

    Äänestä


  • apina kirjoitti:

    Katso nyt tätäkin vaihtoehtoa:
    http://www.jesusdressup.com/bdsm.html

    ja tuli hieno efektinomainen visuaalinen kokemus, kun otti hiiren osoittimella Jeesuksesta kiinni ja raahasi sitä näytöllä. Ihan kuin häiskä olisi irtaantunut ruumiistaan.

    Äänestä

Kinky -Jeesus on paras setti

Äänestä

Nonni, nyt et pääse taivaaseen sinä kiero liero.

Äänestä
  • ...

    Äänestä

Kiitos sinullekkin apina lukuisista tallenuksistasi :)

Äänestä
  • Mistä tallenuksista????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


apina kirjoitti:

http://www.jesusdressup.com/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu