Spiderman elokuvat b-luokkaa

jopas on...

Kaikki mitä Hollywoodin elokuvissa puhutaan pohjoismaasta, niin se tapahtuu aina Ruotsissa. Nobel jaetaan ruotsissa (Spiderman 2), joulupukki on ruotsista, tukholma- syndrooma on ruotsista, talvisota käytiin ruotsissa, lentoemännät ruotsista, ABBA ruotsista, Volvo ja Saab ruotsista jne. Hyvä Ruotsi.

4

626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jklöfs

      paitsi rauhan noopeli. Ja olihan Die Hardissa puheena Helsinki-syndrooma, vaikka tosielämässähän puhutaan Tukholma-syndroomasta.

      Mutta ihan faktahan on että ruotsalaiset ovat (lähes) kaikessa parempia kuin suomalaiset. Turha sitä on itkeä, eletään vaan sen asian kanssa.

    • MarkiisiDeFuckingÅmÅl

      Joulupukkihan asuu amerikkalaisten mielestä Pohjoisnavalla (North Pole). Sitä en tosin tiedä, luulevatko he Pohjoisnavan sijaitsevan Ruotsissa. :)

    • Veteranfan

      Viimeisin Spiderman 3.leffa maksoi 254.miljoonaa dollaria,eli maailman kallein B-luokan leffa.Mutta minä pidän ohjaaja Sam Raimin hieman ilkikurisesta tyylistä tehdä elokuvaa kieliposkessa.

    • Nuo mainitsemasi asiat OVAT Ruotsista (Paitsi se joulupukki, joka jenkkien mielestä asuu pohjoisnavalla ja talvisota. Missä Hollywood-leffassa muuten väitetään, että talvisota käytiin Ruotsissa? Itse en muista semmoista).

      Die Hardissa ainakin Tukholma-syndroomasta käytettiin nimeä Helsinki-syndrooma ja joku vielä sanoikin, että Helsinki sijaitsee Suomessa. Todellisuudessa kyseinen syndrooma vain todellakin ON Tukholma-syndrooma.

      Mutta hei, olihan Salasana Swordfishissä suomalainen tietokonerikollinen nimeltä Axl Torvalds... Tosin hänen puhumansa "Suomen kieli" oli jotain siansaksaa... Ja Charlien enkeleiden salakieltä väitettiin Suomeksi. Ja 28 päivää myöhemmin leffassa oli suomalainen hävittäjä... Tosin se ei tainnut olla Hollywoodia...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5081
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3733
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1292
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      773
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      759
    Aihe