Suoraan asiaan: poikaystävälläni on suoraan sanoen pienin kulli mikä on kohdalle sattunut. Muuten mies on maailman ihanin ja huomaavaisin ja hänenlaisensa miehen kanssa olisin valmis jakamaan tulevaisuuden, mutta se kalun koko...huoh! Exän perään olen alkanut haikailla tämän asian takia. Seksi muutenkin on tosi vähäistä ja nihkeää, joskus kyllä tajunnan räjäyttävää, mutta ehkä yhtenä kymmenestä kerrasta jos sitäkään...
Auttakaa nyt ihmeessä! Kiitos!
Auttakaa nyt ihmeessä! Kiitos!
Vastaukset 32
Vanhimmat
itse auttaisit itseäsi, pysyy mieli virkeänä.
autan kun en haluis kuitenkaan että tämä asia vaikuttaisi suhteenlaatuun. miehelle sitä en voi suoraan sanoa..ainakaan vielä.
miten muut naiset ootte asian kokenu jos kohdalle osunu pieni heppi?
Mieheni on muuten aivan ihana mutta hänellä on liian pieni ja kapea. Niinpä ostin synttärilahjaksi itselleni ison dildon ja seksi on parantunut paljon.
Niin, olen siis mies ja poikakaverini penis ei oikeen tunnu miltään perseessäni.
tosi aikuismaista käytöstä kirjotella toisen nimissä...
Lantiopohja lihaksistoa niin pysyy paikat piukkoina.Itse olen kasikymppinen tyttö ja ongelma oli samanlainen mutta sitten huomasin että mullahan iso oli.Nyt pellittää huvin.
Mikä sen mulkun mittä on, kyl noihin apuja löytyy, jos kyse on myös tunteesta!
Dildot auttaa
ja mikä on tosi "pieni kalu"?
Sillä voi löytyä piilosta isompikin vehje, jos ette jännitä, myös iät noin suunnilleen esiin....
iältään mies on 25v, mutta ei hänen omasta mielestään kalu ole pieni, tai ei ainakaan siltä vaikuta..
exäni kalun tossa näin pari päivää sitten ja vertasin niin exällä valehtelematta noin tuplasti paksumpi levossa mutta siitä nyt ei ole kyse.
terska on nykyisellä tosi pieni..
mutta stondiksessa ei oikeen saa kahta kättä pituussuunnassa ympärille samaan aikaan kun ei mitta riita ja mulla on tosi pienet kädet...
jotenkin sotii vastaan senkin suhteen kun mies on muuten upeakroppainen mut sitten se tärkee asia kusee ja pahasti...
Mullon omasta mielestä roudata muka reilua 20 cm vehettä, mikä yleensä naiselle riittä, ku se on levossaki yli 12 cm. keljuttaa peitellä sitä, kun vahvuuttakin on... isokaluiset, siis yli 25 cm
pitenpiä miten te piilotatte sen, kun se on levossakin kuiteski yli 15 cm....????
testosteronivoidetta, Lääkärin kautta, Viagratyyppisiä aineita tuskin tarvitaan....
Muista et sää käytät sitte vinyylikäsineitä ettei ala sulle parta kasvaan:) koska sä runkkaat puolisos kuntoon sen rasvan kans tai mää tuun auttaan sua :)
dildo, mut kyl mää hyväisin sut ensin käsin "rajoille" ja sitte hyrrällä taivaisiin, eihän
mullakaa toi vähän normaalia isompi aina toimi.
Tosin alkaa jo ikä vähä painaa, tartten 3 -4 kymppisen kokeneen naisen. No 25 menettelee, mut
niin miten tänki ny sanos. Koen itteni liian vanhaks esim. sulle....
Taitaa olla niin, että exälläsi oli iso ja nykyisellä normaalikokoinen kun ei sun kämmenen
leveys voi olla alle 6,5 cm eli puolet keskimääräisen peniksen pituudesta.
Tällä kaverilla kyllä parta kasvaa jo!!! Vittu mikä pelle!
Tules tänne niin saat makiata.
;D Niin olis kannattanut kestää sen eksän kanssa eikä alkaa etsimään parempaa, yleensä isolla hepillä varustetut on kyllä vaikeita saada vakiintumaan, mutta kyllä nekin ajan kanssa asettuvat paikoilleen.
Hankkikaa niinsanottu kolmaspyörä eli joku todella hyvinvarusteltu uros joka voi naida sua ja antaa sulle täydellisen tyydytyksen sillä aikaa kun oma ukkosi voi olla niinsanottu aisankannattaja ja katsella vieressä ja vaikka runkata sitä pientä piliään, tämä toimii ainakin meillä.
Miehen seksuaalinen itseluottamus rakentuu niistä kokemuksista joita hänellä on takana. Siis yleistäen jos miehellä on iso kalu ja edes kelvollinen kyky kayttää sitä, niin itseluottamus sekiasioissa on hyvä. Koska isosta kalusta saa usein naiselta palautetta ja se nostaa tietysti itseluottamusta. Mutta jo kalu on pieni niin kehuja saa tod.näk. vähemmän jos ei nyt sitten satu olemaan ihan hirvee orgasmi-osmo joka saa joka naisen kirkumaan hurmiota :) Eli voit rakentaa miehesi itseluottamusta kunhan teet sen uskottavasti. Älä kehu kalun kokoa, koska hän itsekkin tietää totuuden. Sen sijaan kehu niitä ominaisuuksia joita voi kehua. Jos niitä ei löydy niin sitten tilanne on vaikeempi.
Tiedän itsekkin, että jos seksin alueella on päässyt maistamaan nannaa...niin on vaikea tyytyä keskivertoon tai sitä huonompaan.
...on pieni kalu,mutta paksu.Naiseni on tyytyväinen kaluuni ja etenkin muihin seksimuotoihin.Haluatko tietää lisää ??
säkissä??hmmmm.kaikkea ei voi saada,siis ota rnttu,sillä on isompi..ha ha ha..
Kunhan se on kovana. Mitä isompi kalu olen todennut et seisokki ei ole välttämättä kova. Ei tietty voi yleistää. Olen vain onnellinen ja opettele tuntee ittes. Sillä tavalla saat paremmin orgasmin. Se on enemmän naisen omasta tuntemista kuin miehen osaamisesta. Harrasta ihan luvan kanssa itsetyydytystä, siitä on todella paljon hyötyä miehen kanssa. Voi kertoa mistä tykkää ja niin edespäin.
Aina tuosta peniksen koosta jaksetaan jauhaa, ja yhtä usein kuulee väitteen, ettei sillä ole merkitystä. Mutta jos sillä ei aidosti ole merkitystä, miksi seksikaupoissa ei myydä 4" dildoja?
Kun niitä isoja tekovehkeitä ostavat horovitut ja
rumat riihen seinästä revästyt ämmät jotka ei muuten sais jalkojensa väliin mitään.
Ja sitten ne luulee että se pitää olla jättikokoa.
Katos kysynnän mukaan niitäkin valmistetaan.
"Katos kysynnän mukaan niitäkin valmistetaan."
Mun pointtini olikin juuri tuo. Tosin hiukan täytyy ilmeisesti kokematonta opastaa, kyllä sieltä pöytälaatikosta löytyy tänä päivänä dildo lähes naiselta kuin naiselta, jopa niiltä jumalaisimmilta yksilöiltä. Kysynnän mukaan, katsos...
Otsikossa vastaus jo tulikin.Ja omasta tekstistäsi(siitä, mitä mietit exästäsi),huomaa sen, ettet ole oikeasti tyytyväinen seksielämääsi nykyisen kanssa.
Täällä jeesustellaan vaikka mitä tekniikoista ym., mutta seksi on kuitenkin sen verran tärkeä asia, että jos se ei syystä tai toisesta toimi suhteen alussa, ei se toimi sitä kyllä myöhemminkään. Tekniikka ja "se, miten sitä käyttää" ei auta mitään, jos ei edes tunne, että pikkupili on sisällä!
Olet vielä niin nuori, että ehdit löytää monta mukavaa miestä, jolla on normimitoissa oleva kulli, jollain isokin, ja jonka kanssa sitten lopulta jakaa tulevaisuus. Miestä ei toki tarvii loukata, lähteä voi miljoonalla muullakin keinolla kun pamauttamalla päin näköä munan koosta.Älä tyydy säälistä ketään kohtaan vähempään, mitä voit saada!
Kuulostaa hyvin samanlaiselta tilanteelta, minkä kanssa minäkin joskus kamppailin. Kullin koolla ON todellakin väliä, yritetäänpä mitä tahansa muuta väittää. Ja vaikka sen yrittäisi kuinka unohtaa, niin se ei siitä kasva. Mieti, mitä todella haluat ja mikä sinulle merkitsee eniten. Seksi on tosi iso osa suhdetta ja jos se ei toimi, ei suhdekaan toimi. Yritä keskittyä miehesi kanssa johonkin muuhun seksissä, esimerkiksi suuseksiin, mikä voi oikein tehtynä olla yhtä nautittavaa kuin yhdyntäkin. Tosin tämäkin on helpommin sanottu kuin tehty, jos mielessä pyörii koko ajan miehen pieni koko... Jos rakastat miestäsi, olet myös valmis tekemään töitä nautinnon eteen. Jos et pysty hyväksymään pientä kokoa, saat taistella ajatustesi kanssa siihen asti kunnes sitten eroatte. Ota rennosti äläkä lannistu. :) Et ole yksin "ongelmasi" kanssa. Ja mikä tärkeintä: Muista, että se ei ole este. Tsemppiä sänkypuuhiin!
Tällainen tattispala:
http://img232.imageshack.us/img232/5539/dzigolo1cc5.jpg
Koska hänellä oli liian pienet rinnat. Myöskään perse ei tyydyttänyt minua.
Miettikää nyt oikeasti, Sinussa on varmasti jotain vikaa, minkä takia mies voisi sinut jättää.
Kukaan ei ole täydellinen.
Joskus 80-luvulla muistelen jonkun proffan sano-
neen, että kansainvälisen penistutkimuksen mukaan Suomen miehillä ei ole mitään hävettävää mulkuissaan. Samaan aikaan puhuttiin myös suurista ja terveistä siittiö määristä.
Viime tutkimusten mukaan mulkut ovat surkeita.
Sperman laatu on huonoa. Poika lapsilla esiintyy
kives ongelmia. Onko joku kemikaali aiheuttanut
moisen?? Tuo liikunnan puute ja roskaruoka ei ole hyväksi.
Minä olen yli 50-vuotias mies, mutta kyllä
minun mulkku on 17-18 cm ja seisoo ilman pillereitä.
"Lihavilla pojilla on paljon rasvasoluja jotka tuottavat estrogeeniä, eli naishormonia! Totta kai miehillä on normaalistikkin estrogeeniä elimistössä, mutta liiallinen rasvakudos MONINKERTAISTAA hormonin määrän veressä. Estrogeeni saa pojilla rintakudoksen kasvamaan (miestissit) sekä hidastaa murrosiän etenemistä ja häiritsee sukuelinten kehitystä."
Tuossa se syy, miksi nykynuoret ovat mitä ovat, nykyiset armeijaan menijät ovat lihavampia kuin koskaan ja 30v iässä alkaa cialiksen ja viagran popsiminen, koska sukuelinten kehitys on häiriintynyt nuoruudessa ja kroppa ei tuota miehelle tyypillistä määrää testosteronia.
Minäkään en pidä riippuvista tissejä. Ei siinä paljoa push-upit auta kun ne aukaistaan.
Olet potentiaalinen pettäjä, teet sen ennenmmin tai myöhemmin. Tee palvelus poikakaverillesi ja jätä hänet.
Ja jos entisen miehesi kalu oli niin jumalallinen, miksi siitä luovuit.
oliko mies itse mulkku vai jättikö hän sinut.
Ehkä riippuvien tissien takia.
On yleensäkin täysin naurettavaa kysellä muilta "neuvoja" tällaisissa asioissa. Itse sen päätöksen joudut kuitenkin tekemään ja sen kanssa elämään.
Sen verran vielä jatkan, että itse on ole ensimmäistäkään naistä jättänyt niiden riippuvien rintojen/takapuolen takia. Löytyvät nimittäin jokaiselta jossain vaiheessa. Myös sinulta.
Liian pienen älyn takia kyllä olen, vaikka tissit olivatkin todella timmissä kunnossa.
Mutta jos kalun koko ei riitä, niin sitten isompaa kehiin. Mutta ole ystävällinen ja hanki se muna muuten kuin miestäsi pettämällä. Oletko koskaan miettinyt omaa kokoasi. Montako sormea muuten saat sisääsi?
Oma naiseni kyllä laukeaa ihan etusormellanikin, jos niin haluan. Tosin myös kalullani. Ja rajuiten kun kiusaten kuljettelen kalua huulilla. Vähän sisään työntäen. Tähän siis riittää viisi ensimmäistä senttiä munasta. Rajulla pohjaan painamisella ei saa samanlaista aikaiseksi. Ei sitten koskaan.
Mutta meitä onkin moneen junaan. Ei muuta kuin onnea etsintään.
kyllä vain osaa jotkut naiset olla taysiä korppikotkia,tulla tänne haukkumaan poikaystävää huoh.kyllä siinä on kaverin kunnioitus tapissaan.
Joutaisit jäädä vanhaksipiiaksi, saisit leikkiä jätti dildoilla mailman tappiin.
Oot varmaan sanonu sille pojallekin että oho ompa se pieni.
En oo ikinä nähny että täällä kukaan mies ois haukkunu morsiantaan. naiset naiset en tiedä, nyt pakkaa jo vituttamaan.
Kerro sille pojalle daymilta oikein kivaa joulua ja uutta vuotta.sua mä säälin.