eipä oo ainakaa toi e-nieminen jääny mieleeni mistään. varmaa oon se monta kertaa telkkaris nähny, eipä oo vaa jääny mielee. se, siitä e-niemisestä,väritön, hajuton, seinätapettiin niin hyvin sulautuva ettei osu silmiin....koopin tiiän ja kun se esiintyy innostun nousemaan sohvaltani jopa heilumaan, ja se on harvinaista.
e-nieminen
arvostelee KOOPIA
10358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuosta miehestä ei paljon ole kuulunut.
Ihmettelen vaan, että on pojalla kanttia arvostella muita,kun mielestäni hänen oma urakaan ei kummoinen ole ollut.
Siitä puhe, mistä puute Koop!
Tässä vähän apua suomalaisen musiikkielämän tuntemuksesi nostamiseen.
http://www.elvisry.fi/032003/nieminen.html
Soololaulajana taisi flopata, kun levy ei ottanut tuulta purjeisiin.
Mielestäni ei kannattaisi Esan arvostella muita, ku toi oma urakaan ei kummoinen ole.
Sinulla lienee suuri aukko sivistyksessä, telkkarin mentävä aukko. Usko huvikses että ihminen voi olla ammattilainen jollakin alalla, vaikkei itse laula tai osallistu idolseihin ja bb:n tapaisiin juttuihin, jossa tavallisista pallinaamoista leivotaan kertakäyttölaulajia. Onko tässä tosi-tv-sukupolvessa tällainen oletus että ihminen on jotain vasta kun hän pällistelee telkkarissa vaikkei osaa tehdä siellä mitään muuta kuin heilua munasillaan? Monikymmenvuotinen ura ei yhden kauden tositv:n ja bb-noubadien rinnalla paljon näytä painavan?
Muistaakseni Nieminen kyllä oli vuositolkulla musiikkiohjelmissa musiikillisena johtajana, mutta olet tainnut heilua tuolloin vielä beibisitterissä. Laajenna yleissivistystä ennen tämmösiä kirjotuksia, niin ei tarvi hävetä.
tost e-niemisest ei onneks tarvi kättä vääntää....oon kyselly tän aamun aikana yli kymmeneltä eri ikäseltä kuka on esa nieminen...ei oo viel tänää löytyn yhtää kuka olis muistan mitättömän een ....kysyin myös kuka on Koop, siitä sain pitkiä katseita, epäilivät mielenterveyttäni...kaikki kuitenkin tiesivät koopin.
promille vähemmistö korkeakulttuurina, sivistyksen peruspilarina....suuri enemmistö kuitenkin pitää sitä kiljuntaa täytenä huuhaana.
Ei se kuule aukko sivistyksessä ole, jos jotain ihmistä ei arvosta, tai tunne.
Se on kuule ihmisten mieltymyksistä kiinni, mitkä asiat kiinnostaa.
Minuakaan ei noi Esan jutut kiinnosta pätkääkään.
Suosittelen sinulle, että sivistät tältä osin hieman itseäsi. Ei pidä täällä kirjoitella, mitä sylki suuhun tuo.
Nieminen? Niitä Marco Bjurstömin kavereita?
uus koko kansan musiikkikriitikko se pelle bumpsista...he he he heheheheeh...nyt repesin, vuoden parhaat naurut, jo tommottinen huuhis kehtaa yrittää pönkittää onnetonta uraansa alkamalla hukkuu Idols-kisaa ja siihen osallistuneita ihania ihmisiä: coopia, peteä...MIKÄ PELLE TOI PIKKURUINEN e-NIEMINEN buahaa
Miksi Ihminen, joka EI ole kuullutkaan Esa Niemisestä, haluaa esittää vakaan käsityksemsä musiikista ja Esa Niemisestä. Puhuisi mieluummin vaikka aidan seipäistä. VIELÄ KERRAN: jos otetaan huomioon kaikenikäiset suomalaiset, on hän ehdottomasti yksi tunnetuimmista musiikin parissa työskentelevistä!! Joten taitaa olla viisasta kuunnella mitä Esa sanoo.