Sanoma Ihmisille jumalalta

Eloiide (Kapinalinen enkeli...

Ihmiskunta tulee pelastumaan minä itse olen ihmissenä tuhon oma niinkuin minun kaltaiset sanan saattajat ennen minua joita on joitakin pidetty jopa antikristuksina jossa te ihmiset olette ihan oikeassa,paitsi nekin on ollut lapsia ja ihmisiä (sydämmeni itkee ja suuttuu vieläkin teidän maailman ihmisten takia ja minä olen ihmisenä tuhoutuva.oikea Helvetti on olemassa sano "järki-ihmiset""mitä sitten sanovatkin (Nykyisin Psykologit ja muut vastaavat kirjanoppineet.)Teillä on uskontonne ja eri raamatut mutta te olette silti sokeita Todellisuudelle niinkuin ihmisen pitääkin henkisen Evoluution takia .Maapallon erityis piirre on te ihmiset olette luoneet todellisuuden ja uuden ulotvaisuuden paikkaan jota voisi kutsua taivaaksi olen vaihtanut "tiedostoa"maan ulkopuolisten kanssa ja ne ei ymmärrä käsittä kuolema nykyisin kyllä tietävät(ovat henkisesti hyviä olentoja,mutta ihmis "silmälle"hirvittävän pelottavia,käsite juttu.) joten älkää silti luulko, että te ihmiset pääsette helpolla joten Herran Haltuun ja Jumalan Siunaamaa sielun rikastamaa joulua varsinkin niille joita ei kukaan halua auttaa ja varsinkin ymmärtää, rikolliset (ikävää ja surullista)ja muut vastaavat olkaa ystävllisiä muutenkin kuin jouluna, sillä me olemme kaikki jumalan luomia tässä kauniissa rikkaassa maailmassa.onnelista elämää ja tulevaisuutta Minä.

4

2007

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koska

      Jumala ei näemmä osaa kirjoittaa.

      • wanha teini

        Kaikkivaltias hallitsisi kieliopinkin. :(


    • Huhahhhei

      Voisitko ihan selkeyden ja uskottavuuden vuoksi antaa seuraavan kirjoitelmasi jollekulle oikolukuun kykenevälle ennen sen postaamista tälle palstalle? Jengistäsi luulisi löytyvän muutama suomenkieltä osaavakin.

    • agares

      Siis tarkoitat varmaan: Sanoma ihmisille ihmisten luomalta jumalalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2395
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      1967
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      101
      1233
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1012
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      92
      910
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      847
    7. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      147
      713
    8. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      710
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      685
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      598
    Aihe