Avovankilaan vaan kaikki

Sieltähän sitä on helppo lähteä käpälämäkeen. Sanon vaan, että TAAS. Valtion sietäisi säästää ihan muista jutuista. Eikä kansalaisten hengen kustannuksella.
Lähettäkää ne rosvot sinne ihannevaltioon. Ostatte sieltä ostopalveluja. Eikö se dollari ole vielä halpaa.
191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tätäkö tarkoitetaan "oikeuvaltiolla" roistot vain avovankilaan, jotta voivat käydä vapaasti tekemässä rikoksia? Eikö oikeuden pidä turvata rehellisen kansalaisen henki,koskemattomuus ja omaisuus rikollisilta. Minusta vain tuntuu, että kansa alkaa olla kykkästynyt tähän hyysäykseen jolla suojataan rikollisten edut. Muistakaa mitä Helsingin käräjäoikeus sanoi Grilli jupakassa. Omaisuuttaan ja henkeään saa poulustaa asein jos se on uhattuna. Yksi mutta siinä oli, että puolustajat olivat mamuja niillä on oikeus.Eihän Suomen kansalainen saa niin tehdä vai kuika se oli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"roistot" kirjoitti:

Sieltähän sitä on helppo lähteä käpälämäkeen. Sanon vaan, että TAAS. Valtion sietäisi säästää ihan muista jutuista. Eikä kansalaisten hengen kustannuksella.
Lähettäkää ne rosvot sinne ihannevaltioon. Ostatte sieltä ostopalveluja. Eikö se dollari ole vielä halpaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu