Milloin itkit viimeeksi

???
7258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Itkin kun 3-kertainen olympiavoittaja kertoi paskan vitsin.

Äänestä

Kun näin netistä, että Ahtisaari sai Nobelin. Minä kunnioitan kovasti kaikkia Nobel-palkintoja.
En itkenyt, mutta oli vaikeuksia ilmoittaa isälle palkinnosta normaaliin ääneen.

Äänestä
  • ensin joku menny keksiin sen tynämiitin ja sit jakelloo rauhanpalkintoja niille, jotka lopettaa sotimisen

    Äänestä

  • Eiks isäs itse ymmärrä uutisia seurata? Minkä takia sun sille piti ilmoittaa Ahtisaaren Nobelista?

    Äänestä

  • kerro heti kirjoitti:

    Eiks isäs itse ymmärrä uutisia seurata? Minkä takia sun sille piti ilmoittaa Ahtisaaren Nobelista?

    Siis hi hi hi hii tuota kysymystä! Anteeksi, että vastaan vasta nyt.

    Minun isäni totisesti seuraa kaikkia uutisia enemmän kuin 98 % väestöstä, mutta minä satuin vain olemaan silloin aamu- tai iltapäivällä ensimmäinen todistaja Maran Nobelista.

    BTW: Kyynel Maran Nobelista meinasi tulla niistäkin seikoista, että vaaransin ystävyyssuhteitani Satakuntalaisessa osakunnassa 1994, kun vastustin Elisabeth Rehniä presidenttikilvassa, ja kampanjoin silloin Maran puolesta. Toisaalta TKK:lla 1998 sain henkilökohtaisesti kumartaa häntä tohtorin promootiossa. Mara promovoitiin kunniatohtoriksi, minut tavalliseksi tohtoriksi.

    Äänestä

hautajaisissa.

Äänestä

..kun oli sitä könsyä ikävä :`(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppi kirjoitti:

???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu