Helsingin matka!

Hei, keskustalaiset kun käytte Hesassa
liittykää samalla meihin kokoomuslaisiin!

Tajoamme torttukahvit.

Hyvää Joulua
3116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta toivottavasti tämä lama ei aja monta kepulaista Helsinkiin, City-kepussa ja Oiva Härkösessä on jo ihan tarpeeksi kepulaisuutta meille;-)) Kepulainen vaihtaa takkia oitis kahvista ja peräti tortusta! Sonnimies1 2 3 4 5 6 jne saisi kerrankin torttua mielikuvituksensa sijaan;-))

Äänestä

..joten en ota vastaan.

Äänestä
  • kertoja helsingissä, minulla on siellä sukulaisia jotka ovat keskustalaisia, näkisitpä tämän yhdenkin 179 sm kauniin naisen, arkkitehdin muuten, hänen kanssaan olen käynyt joka kolkan, joten tunnen halsingin kuin omat taskuni, usein naurattaa kun teistä moni luulee että siellä on jotain aivan erikoista, ei yhtään kummenpaa kuin maallakaan, joten ei tippaakaan kiinnosta puolueen vaihto.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joppeli K. kirjoitti:

Hei, keskustalaiset kun käytte Hesassa
liittykää samalla meihin kokoomuslaisiin!

Tajoamme torttukahvit.

Hyvää Joulua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu