laittaa ovet ja akkunat säppiin, niin pääsekö joulu silti sisään????
Sikaa säästämättä ja laadusta tinkimättä...
*nöffis* joulu tulee, oletko valmis???
Sikaa säästämättä ja laadusta tinkimättä...
*nöffis* joulu tulee, oletko valmis???
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
pääsee se
savupiipusta nääs
ko ei oo sellast.. Hähhähhää...huijasinpa sitä.. Eip pääse!! :))
kyl se vaa pääsee vaikka ilmastoinnin kautta häh häh hääää
ihanko??? *lähtee etsimään ilmastointiteippiä*
Nyt loppu raittiin ilman tulo tähän lättiin...
tukehru sinnen lättiis nii palokatkomiähet ainaki tulee
Hitti..säähän sen keksit.. Tupa täyteen aatona ja sorkat kohti kattoa!! Toi onki sitten hyvä aatos.. :)
takan kautta :-)
enkä takkaakaan..saattas iskee tulipalon.. Ai niin..mutt eihän mull oo ees takkaa, siit se johtuu.. :)
Sitä voi olla liikkeellä, vähän kuin tartuntana. Leviäähän viruksetkin jo netitse, mikseipä joulukin? Että muistitkos sulkea tietokoneestakin kaikki ikkunat, vaiko jäiväktö repsottamaan auki?
Tähän liittyen, tai sitten ei ollenkaan, niin muistuu mieleen se, mitä sika kysyi toiselta syksyllä:
- Uskotko sinä joulun jälkeiseen elämään?
toi tietokone ihan vaan vähän raollaan.. Sen verran, ett just vähän näkee tekstiä. Ja suljen sen het ko alkaa punasta näkyy.. :)
Jaa, että joulun jälkeistä elämää.. "Syökää kanaa, syökää kanaa..."
paeta väistämätöntä?;)
Kyllä se tunkee jostain luukusta kuitenkin...postiluukusta ainakin.;)
Meillä sika pötköttää suolavedessä, ellei kylän koirat oo sitä hakeneet sieltä...kyllä se joulu tulee viimeistään aattoyönä tulvivasta kinkun tuoksusta.:) Se tuoksu kantautuu sitten naapureihin saakka.;)
mikä sika?? Missä?? Suolassa??
Mutt hei..se tekeekin iholle hyvää..suola.. Hmh..pitäsköhän kokeilla??? :)
onkin muotia nyt...suolahoidot.;)
Meilläpäin ei vaan ole tuollaisia ihanuuksia, kuten etelässä...täällä pitää heittää suolat tuonne lampeen ja mennä sinne istumaan ja oottelemaan, josko tuo tepsisi ennen kuin kesä menee ohi.;)
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1071381500814.gif
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/1135232308303.gif
Poika vai tyttöpossu,kummassa on parempi maku?
tyttöpossussa tieteskii...
http://fi.netlog.com/MissPiggy72/photo/photoid=1262677#photos
;)