Rkp on herättänyt Pietarsaaren vuoksi nuuskasodan, tuomitut palomiehet ovat salakuljettajina tulleet sankareiksi puolueen piirissä. A-talkissa kansanedustaja Wideroos oli hyvä "nuuskamannekiini".
Luoja meitä varjelkoon, ettei jonkun pienen ruotsinkielisen rannikkokaupungin vähemmistö sorru vaikka "hampun" käyttäjiksi, Rkp:n yrittää varmaan laillistaa silloin senkin.
Luoja meitä varjelkoon, ettei jonkun pienen ruotsinkielisen rannikkokaupungin vähemmistö sorru vaikka "hampun" käyttäjiksi, Rkp:n yrittää varmaan laillistaa silloin senkin.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mitä kieltä tahansa, niin oikeassa ovat tuossa nuuska asiassa - nythän nämä saatanan pössilassit Kokoomuslaiset haluavat kieltää tupakankin ja lakupiiput. Ja vittu vetäkööt käteen seinähulluja jotka ovat seonneet rikollisten rahoituksella sadusta vallasta.
mafia kokoomus touhuaa kieltolaki kieltolaki kieltolaki..
perke kun ei olisi muuta tekemistä...
eroon pitäisi päästä tässä porvari PASKASTA...
SE KAIKKEN HUIPPU ETTÄ PUHUTAAN HYVINVALTIOSTA SUOMI...
TAITAA OLLA ETTÄ PITISI ALKAA PUHU PAHOINVOINTIVALTIOSTA SUOMI.. SUOMI.. SUOMI....
NIINHÄN PORVARIHALLITUS SANOO AINA KOLME KERTAA NIIN KUIN SE OLISI PÖRSSIMAILMASSA VARTAALITALOUDESSA SANOTAAN..