Kokoomuksen ministeriksi kelpaa näköjään ei ylioppilaatkin ja peruskoulutuksella ei näytä olevan merkitystä. Henna Virkkusella näyttää olevan silti lisenssiaatintutkinto erikoispolkuja pitkin suoritettuna. Eikös tämä kouluttautumattomuus omalla ajallaan kuvaa jotain ihmisestä, että jossain on silloin mättänyt?
Näistä lisenssiaatin ja tohtorintutkinnoista on historiastamme politiikan saralta näyttöä, koska tällä keskustan porukallakin oli oma kepulaisten tohtorinpolku aikanaan, sitä pitkin tehtiin aina keskustan politiikoista tohtoreita. Eikös tämä Ahti Karjalainenkin ollut tohtori, vaikka ei ollut edes näitä kielimiehiä niin sitten vähääkään, ei tainnut olla muitakaan miehiä, vaan KGP:n miehiä? Tohtorintutkinto oli takuuvarmaa, jos kepulainen pääsi ministerinpestiin.
Näistä lisenssiaatin ja tohtorintutkinnoista on historiastamme politiikan saralta näyttöä, koska tällä keskustan porukallakin oli oma kepulaisten tohtorinpolku aikanaan, sitä pitkin tehtiin aina keskustan politiikoista tohtoreita. Eikös tämä Ahti Karjalainenkin ollut tohtori, vaikka ei ollut edes näitä kielimiehiä niin sitten vähääkään, ei tainnut olla muitakaan miehiä, vaan KGP:n miehiä? Tohtorintutkinto oli takuuvarmaa, jos kepulainen pääsi ministerinpestiin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Matti hymisee. Matti on surkein pääministeri mitä koskaan on ollut. Matti ei saa sanaa suustaan ja kehtaa haastaa panonsa oikeuteen. Surkea tyyppi.
Niin eikös tämä Matti Vanhanen ole sanonutkin tästä pääministerin tehtävästään edelliselle morsiammelleen, että tämä pääministerin homma on paska tehtävä. Niin kyllähän tällaisiin paskatehtäviin sitten voi nimittää ei ylioppilaita ja rikosrekisterin omaavia ministeriksi vastoin jopa Suomen perustuslakia.
ja kyllä se punikeille mainiosti passa palvonnan kohteeksi!
Ikävä kyllä tunnustaa tosiasiat, Presidentillämme ei ole minkäänlaista rikostaustaa ja rikosrekisteriä, kuin kokoomuksen ministereillä ja perustuslakivaliokunnan puheenjohtajalla.
paljasti pahan kerran itsensä. Ensinnäkin hän ei ole saanut kasvatusta (vanhemmat olleet missä milloinkin), on valinnut väärän puolueen (yrittää siipeillä eli on siipiveikko), yrittää vaihtaa puheenaihetta (ei osaa keskustella), ei osaa keskustella (ei ole saanut hyvää koulutusta), hyökkää sivullisten päälle (heikko keskittymiskyky), hermostuu pahemman kerran keskustelusta (henkisiä ongelmia).
!!!!!
pakkoruotsittamiseen mitään oppiarvoa tarvita. Eihän varkailtakaan vaadita oppiarvoja. Suomessahan opetusministerin työ on kuin varkaalla: varastetaan lasten kielitaito ja annetaan se ruotsalaisille.
Ylioppilasmissi vastasi kysymykseen "milloin Suomi itsenäistyi?" Joskus vuonna 1953, että se nykyajan ylioppilastutkinnon js lukiolaisten tasosta.
Tutkinnot kertovat jotain enemmän...ylioppilaaksi tulo ei tarkoita nykyään mitään erikoista, jota ilman ei voisi menestyä, mutta kuuluu koulunkäyntikaaren yhtenä osana nykyään kaikkien mahdollisuuksiin.
edes sitäkään, mitä tulee hengen sivistykseen.
Heippa !
Henna ELVYTTÄÄ
Ilmaista TYÖVOIMAA OPPISOPIMUKSELLA
Sallikaa mun nauraa...
(lomaraha,ylityökorvaus,irtisanomissuoja,
minimipalkka... hoh,hoijaa PORVARI VAIKKA
suklaalla kuorruttais).Maisterit SOL.ille
oppiin.
Kyllä tätä uutta työvoimaa pitää tehtailla kikka konsteilla ja tempuilla, vaikka työssä olleita on tuhansittain irtisanottu ja lomauttuja ja Suomessa työvoimareserviä löytyy. Näitä somaleitakin lorvailee osatareissamme eutukenossa laumoittain ja kukaan ministeristämme ei ole tätä porukkaa oppisopimuksella työhön patistamassa. Meitä suomalaisia sen sijaan patistetaan, irtisanotaan, lomautetaan, heikennetään työttömyystyrvaa, alennetaan palkkoja jne.
vanha tänne kirjoittelemaan, kun elät noin vanhoja aikoja, ei kai tätä matti nimittänyt, etkö sitäkään tiennyt huru ukko.
Olipas outo kannanotoo oikealta huru-ukolta.