On suorastaan rikollista koittaa estää kriittisten mielipiteiden julkituominen,on myös ehdottomasti kieletty pelottelemalla koittaa estää sananvapauden käyttö
Mielipide ja sananvapaus on kaikilla
sspersuille tiedoksi
3132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
häikäilemättömyyttä, armottomuutta, pelottelua, uhkailua, johtajakeskeisyyttä, vaihtoehdottomuutta, väkivallan lietsomista jne. -Kaikki kuin suoraan Natsisimin käsikirjasta. Soini, Vistbacka ja Halla-aho porhaltavat hakaristiliput hulmuten kohti natsisimin syvempiä syövereitä. PeruSS puolue on saanut lähtemättömän roistonatsileiman, eikä syyttä.
Se tuomitsee puolueen koko suomalaisen demokratian silmissä. Soini sitoi myllynkiven kaulaansa kun avasi oven "kansallismielisille" ääriryhmille. Timpan goodwill romahti nopeammin kuin Wall Streetin pörssikurssit.
Toimittajat, bloggaajat ja yksityiset henkilöt yritetään saada hiljaiseksi keinolla millä hyvänsä. Mutta turhaan. Kriittinen totuus on jo tullut esiin ja asiatietoon perustuva estoton vittuilu hermoherkkiä sisulaisia kohtaan jatkuu:
http://nalkakorpi.wordpress.com/2008/12/17/jussi-lahtee-avarrettavaksi/
Sisulaiset ovat jo heikoilla. Siksi he uhoavat ja uhkailevat.