Tunnen yhden ateistin

Se on toi naapurin äijä,on nimittäin helevetin tyhmä ja laiska ateisti kommunisti.
13372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

heissäklin on jo liikaa. He ovat typeriä, he kiusaavat ja syrjivät erilaisia ihmisiä, kertovat heistä valheita muille, yriittävät järjestää heille hankaluuksia.

Äänestä
  • >>>>tunnen monta kristittyä, heissäklin on jo liikaa. He ovat typeriä, he kiusaavat ja syrjivät erilaisia ihmisiä, kertovat heistä valheita muille, yriittävät järjestää heille hankaluuksia.

    Äänestä

  • UPDATE_8771695 kirjoitti:

    >>>>tunnen monta kristittyä, heissäklin on jo liikaa. He ovat typeriä, he kiusaavat ja syrjivät erilaisia ihmisiä, kertovat heistä valheita muille, yriittävät järjestää heille hankaluuksia.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Yksikään_todellinen_skotti

    Sinulla tuo kortti on usein käytössä. Harmi että korttisi on arvoton.

    Äänestä

  • UPDATE_8653165 kirjoitti:

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Yksikään_todellinen_skotti

    Sinulla tuo kortti on usein käytössä. Harmi että korttisi on arvoton.

    >>>No TRUE scotsman...
    Whitewash 20.12.2008 klo 23.52
       http://fi.wikipedia.org/wiki/Yksikään_todellinen_skotti

    Sinulla tuo kortti on usein käytössä. Harmi että korttisi on arvoton.

    Äänestä

Etkö uskalla päin naamaa sanoa?
Etpä niin. Helvetin tissiposki, Pelkuri jeesushintti!

Äänestä
  • Mites sitten suu pannaan vitun jeesushintti?

    Äänestä

..oletko varma, ettei käy teillä kylässä ja vaimoa hoitelemassa, kun olet uskonnollisissa karkeloissa?

Äänestä

Minun naapurissani asuu oikein reilu ja ahkera ateistiäijä. Poliittista kantaa en tiedä.

Äänestä
  • "Minun naapurissani asuu oikein reilu ja ahkera ateistiäijä. Poliittista kantaa en tiedä."

    Sama juttu.

    Äänestä

  • Minulla oli kerran puhelias ateisti työtoverina. Meillä oli kivaa ja monesti tämä ateisti ihmetteli, että on se kummaa että pärjäämme ja tulemme niin hyvin juttuun keskenämme vakaumuksistamme huolimatta. Hän puhui valtavasti elämänkatsomukseen ja filosofiaan liittyvistä asioista. Joskus kun hänellä oli vaikeaa, hän jopa vihjasi... muista minua kun juttelet sen yläkerran isännän kanssa, sinulla kun tuntuu olevan niin hyvät välit hänen kanssaan. Koinkin johdatuksena olla hänen kanssaan yhdessä. Kuka tietää, vaikka hänkin tulee vielä uskoon.

    Äänestä

"Tasan yksi liikaa"

Jossain wanhassa sääntölistassa sanotaan: Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi.
Myös Suomen perustuslain nojalla todistamaton väite johtaa 'leivättömän pöydän ääreen'.

On vanha totuus, että oman nuhteettoman maineen ylläpitämiseen saatetaan joutua käyttämään
selkäänpuukottajan menetelmiä.

Ei millään pahalla, mutta se voi rapauttaa vähitellen sitä ulkokullaista fasaadia.

Äänestä

Omassa nimimerkissään

Kirjoittanut: "siinäkin tasan yksi liikaa"

Miksi uskovaiset levittävät tänne kommunismi tietouttaan?

Tekisivät sen omilla forumeillaan?!

Äänestä
  • että uskovaisten pitää väkisin saada ateistit samaan muottiin, vaikka sitten valehtelemalla.

    Muumilaakson haisulikin on rehellisempi kuin tämän palstan uskovaiset (useimmat heistä). Haisuli sentään myöntää että: "minä en valehtele melkein koskaan".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siinäkin tasan yksi liikaa kirjoitti:

Se on toi naapurin äijä,on nimittäin helevetin tyhmä ja laiska ateisti kommunisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu