vietnamilainen zen munkki kertoo. Hän uskoo että jumala on luoja ja jumala on luonut kaiken. Kun katsomme krysanteemia, on helppo ajatella että jumala on luonut kukan. Jumala on siis luonut kukan ja hän on osa tätä kukkaa.
Jumala luojana on luonut kaiken ja mitään ei ole olemassa tämän ulkopuolella.
Niinpä, jumala on luonut lesbon ja on osa tätä lesboa. Jumala on luonut myös homot, valkoiset ja mustaihoiset jne.
Jos kiellät lesbon, kiellät jumalan.
http://www.youtube.com/watch?v=ClyFoAaeVYI&feature=related
God is a lesbian
22
565
Vastaukset
mahtua keskiverto hihun kaaliin tämä. Olen itsekin joskus heikkona hetkenäni ajatellut, että jos jumala on olemassa, on sen oltava kaikkialla yhtä aikaa, ja hyväksyttävä kaikki se, mitä maa päällään kantaa; myös pahuuden. Sitten olen palannut jälleen maa pinnalle:-)
Että siitä onko homoseksuaalisuus synnynnäistä ei olla yksimielisiä asiantuntijoidenkaan joukossa.
joiden mielestä homoseksuaalisuus ei ole synnynnäistä? Nimeä heidät ja kerro, missä yliopistossa he opettavat.
- Pittsburgh
Teotwawki kirjoitti:
joiden mielestä homoseksuaalisuus ei ole synnynnäistä? Nimeä heidät ja kerro, missä yliopistossa he opettavat.
Ei ne parhaat asiantuntijat aina yliopistossa ole!
- Kössönöm
onko se synnynnäistä vai ei?
Jos asiantuntijoilla tarkoitat kirkonmiehiä, jotka eivät saa kantaansa millään kansiin, niin voin sanoa, että he eivät ole seksuaalisuuden asiantuntijoita. - Kössönöm
Pittsburgh kirjoitti:
Ei ne parhaat asiantuntijat aina yliopistossa ole!
Onko joku muukin paikka, mistä löydät seksuaalisuuden asiantuntijoita?
- Kuk regus susej
Kössönöm kirjoitti:
Onko joku muukin paikka, mistä löydät seksuaalisuuden asiantuntijoita?
tarkoittaa bordelleja, hän ei kuulemma ole parisuhteessa, joten hänellä on kai kokemusta niistä sitten (kun ei kerran saa masturboida).
- Kössönöm
Kuk regus susej kirjoitti:
tarkoittaa bordelleja, hän ei kuulemma ole parisuhteessa, joten hänellä on kai kokemusta niistä sitten (kun ei kerran saa masturboida).
harvemmin tulee homoja vastaan, jotka voisivat omaa seksuaalisuuttaan Pittsburgille valaista.
- Kuk regus susej
Kössönöm kirjoitti:
harvemmin tulee homoja vastaan, jotka voisivat omaa seksuaalisuuttaan Pittsburgille valaista.
on kuulema jonkinlaisia, tai oikeastaan ne ovat transvestiitteja tai trans-sexuaaleja.
- bubastis.tmi
jos jumala on luonut kaiken? Ennen tai jälkeen syntymän...
Jos jumala on luonut KAIKEN, hihulla ei pitäisi olla enää mitään spekuloitavaa. Pittsburgh kirjoitti:
Ei ne parhaat asiantuntijat aina yliopistossa ole!
ne asiantuntijat löytyvät kirkosta?
Pittsburgh kirjoitti:
Ei ne parhaat asiantuntijat aina yliopistossa ole!
...älykkäisiin ja opiskelussa menestyneisiin ihmisiin.
Jos sinulla ei ole miestä, ei lapsia, ei koulutusta, ei muuta kuin oma pieni mielikuvitus usko...eikö mielipiteesi ole hieman läpinäkyvä??
- Pittsburgh
Tuo youtube pätkä oli hömpötystä, jokainen uskovainen tietää että Jumala on eri kuin luomakunta. Tuo youtube pätkä oli juuri tyypillistä harhaoppia.
Sori!- bubastis.tmi
että jumala ja luoja ovat kaksi eri asiaa?
- Ylermi.Nakki
Silloin hänellä pitäisi olla miespuoliset sukupuolitunnusmerkit.
Mitä Jumala tekee peniksellä ja kiveksillä?- Kössönöm
ei ole muuten kuvailtu mitenkään. Miten se sai Marian raskaaksi?
- Ylermi.Nakki
Kössönöm kirjoitti:
ei ole muuten kuvailtu mitenkään. Miten se sai Marian raskaaksi?
"Pyhää henkeä ei ole muuten kuvailtu mitenkään. Miten se sai Marian raskaaksi?"
Virtuaalipenis saattoi virtuaalisiittiön huomaamatta Marian vaginaan. Kun uskikset vaahtoavat mm. evoluutioteorian uskottavuusongelmista, heille voisi tehdä hyvää ajatella, kuinka tapahtumat heidän uskonmytologiassaan vaativat enemmän oletuksia kuin yksikään tieteellinen teoria. - Kössönöm
Ylermi.Nakki kirjoitti:
"Pyhää henkeä ei ole muuten kuvailtu mitenkään. Miten se sai Marian raskaaksi?"
Virtuaalipenis saattoi virtuaalisiittiön huomaamatta Marian vaginaan. Kun uskikset vaahtoavat mm. evoluutioteorian uskottavuusongelmista, heille voisi tehdä hyvää ajatella, kuinka tapahtumat heidän uskonmytologiassaan vaativat enemmän oletuksia kuin yksikään tieteellinen teoria.Joo tämä henki siis siitti itsensä.
Aina kun tuota triangelijumalaa ajattelen, niin tuntuu käsittämättömältä, että tuo tarina uppoaa joihinkin. Että ne eivät näe siinä mitään kummallista!
- Kadun-nainen
Jumala loi ihmisen omaksi kuvakseen, mutta tänä päivänä homoseksuaalit uskovat ovat voimattomia todistamaan Raamatun puolesta, johon haluavat uskoa
Tosi iso ristiriita ja vaikea asia, missä pitäisi kunnioittaa kuitenkin ihmisyyttä, kuten Jeesus asioita ilmaisi kaikkein tärkeimmissä viesteissään ihmiskunnalle: "Rakasta lähimmäistä kuten itseäsi"
Tämä on vaikeimpia asioita ihmisen ymmärrykselle,
miksi osasta maapallon ihmisistä kasvaa jo nuorena
seksuaalisesti poikkevia. Syntiinlankeemus on selitys, jota tulee kelailtua- Kössönöm
homoseksuaalisuus on kristityille niin vaikea asia. Kun sujuvasti muutenkin tulkitaan raamattua tilanteen mukaan, niin tuosta ei sitten tingitä yhtään.
- bubastis.tmi
että jumala on LUONUT KAIKEN.
- uskovainen hellaripalstalta
bubastis.tmi kirjoitti:
että jumala on LUONUT KAIKEN.
olen tässä yrittänyt..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 94924
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt54878Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv61798Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa141708- 65665
- 78521
- 39498
- 40486
Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto86477Olit kyllä niin
Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki44467