kilpirauhassyöpää ilmennyt Itä- Suomen naisissa. Ja kahdella perheenjäsenelläni samaan aikaan syöpä ja toinen jo delas. Olisiko aika puhua?
Lääkäri:Tsernobilistä 6-8 kertai
sesti esim
7309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
teki omantuntonsa mukaan, kunnioitan!
tuli Keski-Suomeen ja siellä ei ole keskimääräsistä enempää kilpirauhassyöpää. Jossain kohden logiikka mättää.
miten ne selittivät "ettei säteilyarvoja oikeen saatu kun oli meidän asemat silleen jonossa siihen paukkuun Novaja Zemljalla nähden, kuitenkin tuo pakuu oli isoin koskaan maailmassa pamautettu ja meiltä linnuntietä matkaa vähän todella vähäsen Lappiin esim. Alan tajuta miksi UKK puistokin piti tehdä, paskanahan Lappi on.
Paikallisia sadekuuroja.
Suomessa, Ilmavirtaukset suotuisat maallemme. Samat sanat tuolloinkin kas kummaa.
sen. Ja arvatkaapa miten kävi Novaja Zemljan jääkärhujen ja hylkeitten ja alkuasukkaitten joita oli sata nenetsiä alueella? 100 km sätellä ne häyrystyivät ilmaan.
Ikinä tuonkaan jälkeen ei olla maailmassa saatu posauttaa yhtä iso paukkua.
.. koskaan siellä UKK puistossa niitä laskeuma-arvoja ?