Jos joulupukilla ottaa eteen kun lapset hyppivät sylissä, mihin otan yhteyttä? Sosiaalitoimistoon vai poliisiin? Ko, kö?
Jos joulupukilla seisoo
huolestunut äiti
5220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Naapurin setä?
Tai posteljooni?
Parasta että äiskä hyppää pukin syliin siinä vaiheessa.
Hyi hemmetti! Täällä yks perverssi "tonttu" toiselta paikkakunnalta käy kyttäämässä ihmisten ikkunoiden takana. Ollaan ootettu, millon se tulis meidän ikkunan taakse. Olis yllätys tarjolla. prkl.. Kaikenmaailman hulluja ja huuhentaaleja sitä on. Tuo kyseinen tonttu yrittää saada näkymiä naisista alasti tai sit se vaan saa kiksejä siitä tuijottelusta. Minä voin antaa sille ne pirun kiksit, mutta vähä eri muodossa. Solmussa on sen jälkeen.
Pikkusysterin kaverin ikkunan takana ollu se ukko kolmisen viikkoo sitte. Oli aukassu illalla sälekaihtimet ja ruvennu kahtoo pihalle nii äijän naama ollu ikkunassa kiinni. Pikkusen oli tyttöparka säikähtäny. Eivät olleet saanu kiinni sitä ku oli ollu niin liukas luikku. Poliisitki tietää tuosta.
Tuollaista törkyä tänne ujutat.
joulupukilla EI seiso, kehen voin ottaa yhteyttä ja tarvitseeo siinä tapauksessa pukille maksaa palkkiota?