ja onnellista uutta vuotta! :)
hauskaa joulua
manna_gryn
4308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Samoin Sinulle ja kiitos myös monista hyvistä aloituksista ja kommenteista tässä vuoden mittaan.
Yst. Raipe
joten toivotan hyvää ja onnellista uutta vuotta takaisin kaikille vakkareille ja muillekin siinä sivussa :)
..joulu ehtikin jo kadota historian hämärään, mutta onpahan uusi vuosi jäljellä..
..olen tässä miettinyt, onko esimerkiksi hyvän päivän sanomisen pois jättäminen painostuskeinona hyvien tapojen mukainen..
..menettely epäilyttää mieltäni, koska toivotuksien pitäisi nähdäkseni edistää ihmisten välistä harmoonista yhteiseloa eikä niin muodoin saisi olla tämä menettely sääolosuhteiden tai muiden häiriötekijöiden alainen ilmiö..
..mitä ihmeen virkaa kohteliaisuudella ylipäätään on, jos kohteliaisuus sitten loppuviimeksi on riippuvainen siitä, millä jalalla esimerkiksi eu-komissiooni tai muu korkeatahoinen päättävä elin on kulloinkin sattunut sialtaan nousemaan..
Mitäpä sitä uutta aloitusta tekemään, kun löytyi täältä alempaa passeli kohta. Vanha vuosi on pian kulutettu, joten Vanhasen toivomus on siltä osin täytetty, ja ei kun kuluttamaan tota seuraavaa!