Sen sijaan että Perussuomalaiset esittäisi konkreettisia ratkaisuja suomalaisen yhteiskunnan ja talouden ongelmiin, PS etsii kohteita jotka voidaan syyllistää niistä ja joihin äänestäjät saadaan kohdistamaan vihansa: milloin EU, milloin maahanmuuttajat. PS ei etsi ratkaisuja. PS etsii syntipukkeja. Halla-ahosta Soini on saanut hyvän apurin syntypukkien etsimiseen. Soini seuraa tarkasti Halla-ahoa ja ottaa ideoita kekseliäämmältä henkilöltä. Näin hän ajattelee PS:n pysyvän pinnalla ja kannatuksen kasvavan. Mutta onko todellista pohjaa olemassa?
Miten syyllistää mamut lamasta?
6
201
Vastaukset
- Syvenee.
Niin veronmaksajat eivät enää suostu elättämään järjettömän kokoista mamulaumaa..
Silloin alkaa mamujen poisto Suomesta..- tajuaako Halla?
PS leikkii ihmisten tunteilla, ja nimenomaan niillä kaikkein alhaisimmilla. Mutta ymmärtävätkö perussuomalaiset agitaattorit yhtään mitään maailmantalouden rakenteista, maailmanpolitiikan kysymyksistä, maailmantilanteesta ylipäätään - siis muusta kuin siitä miten kalastellaan ääniä sameassa vedessä?
- Ihmisten
tajuaako Halla? kirjoitti:
PS leikkii ihmisten tunteilla, ja nimenomaan niillä kaikkein alhaisimmilla. Mutta ymmärtävätkö perussuomalaiset agitaattorit yhtään mitään maailmantalouden rakenteista, maailmanpolitiikan kysymyksistä, maailmantilanteesta ylipäätään - siis muusta kuin siitä miten kalastellaan ääniä sameassa vedessä?
Tunteilla.. eikös se ole mennyt niin tähän saakka..
Kun ihmiset alkavat nyt kyselemään minkä takia tässä maassa ollaan vaihtamassa kansaa niin nousee mieletön mökä ja haukutaan rasistiksi ?
muut syyttävät perussuomalaiset sen sijaan että etsisivät ratkaisuja lamaan.
Lopputulos kukaan ei tee mitään.
Lama vain tulee ja seuraavat vuodet kaikki syytää kaikki paitsi itseään, niin se vain menee.- luonnonmullistukset,,,
kuten kevättulvat ja viljan lakoontuminen rankkasateessa ovat mamujen syytä? Onneksi meillä ei juuri ole maanjäristyksiä tai tulivuorenpurkauksia, sillä nekin itsestään selvästi olisivat Soini-SS:n mielestä mamujen aiheuttamia?
Naapurin peruSS isäntä putosi avantoon. Hänen mielestään se oli mamujen vika, koska hän oli edellisellä viikolla nähnyt kaupungissa juopottelureisullaan mustan miehen, joka katsoi "pahalla silmällä". luonnonmullistukset,,, kirjoitti:
kuten kevättulvat ja viljan lakoontuminen rankkasateessa ovat mamujen syytä? Onneksi meillä ei juuri ole maanjäristyksiä tai tulivuorenpurkauksia, sillä nekin itsestään selvästi olisivat Soini-SS:n mielestä mamujen aiheuttamia?
Naapurin peruSS isäntä putosi avantoon. Hänen mielestään se oli mamujen vika, koska hän oli edellisellä viikolla nähnyt kaupungissa juopottelureisullaan mustan miehen, joka katsoi "pahalla silmällä".On se hyvä että perusS on olemassa, löytyy teillekin syntipukki, te ette toimi yhtään sen viisaampi kun mistä syytettä pesu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1781476
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 37653
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall184604Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593