Kapitalismin suurin uhka ovat

itse. Näinä päivinä tämä hengentuotteeni on todistettu. Syövät ahneuksissaan itsensä ja kaverinsa.
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kunnon kapitalisti ja porvari myy vaikka oman isänsä, kun vaan jostain voittoa tulisi. Nyt ne syö jo toisiaan!

Äänestä
  • Kannibaali, on se niin yököttävä otus..

    Äänestä

jotka ahneuksissaan vaativat yhteiskunnan kustantamaan kaiken elämisensä. Yhteiskunnan kassaan on kapitalisti maksanut nöyrästi veronsa julkisten palvelujen rahoittamiseksi. Mutta eihän nillä mitään palveluja saada kun punikit kiskovat ne sossun luukulta saranat natisten ulos omiin itsekkäisiin tarpeisiinsa.

Äänestä
  • Kaikki sosiaalitoimen asiakkaat eivät suinkaan ole vasemmistolaisia. Veroja ovat maksaneet kaikki poliittisesta ajattelutavasta riippumatta.

    Demokratiassa koko maata koskevat poliittiset päätökset, myös sosiaaliset, tehdään eduskunnassa, paikalliset päätökset maakunnissa.

    Sossun Setä voisi parantaa kouluopintojaan vaikka lukemalla yhteiskuntaoppia. Sitä tuskin löytyy äänikirjoina, joten kirjoitus- ja lukutaito on tietysti ensin hallittava. ;))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kapitalistit kirjoitti:

itse. Näinä päivinä tämä hengentuotteeni on todistettu. Syövät ahneuksissaan itsensä ja kaverinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu