Rakkain

Palsta kait väärä, mutta kun kuuntelin aattoma Jani Wikholmin joululaulua " Isä jouluksi kotiin", itkin ääneen, vaikka mulla on perhe ja rakkaat. Multa isä katosi, kun olin 5 vuotias. Nyt olen 37 vuotias ja odotan joka saatanan (anteeksi)Joulu isääni kotiin. TULE ISÄ KOTIIN.
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

""""isäni""" Uhkasi ampua meidät haulikolla pihalla jouluna joten en tajua valitettavasti kaipuuta omaa """"isääni"" kohtaan vaikka en sitä ole nähnyt vuosikymmeniin, kuolis vain mahdoollisimman kivuliaan kuoleman se on minun ainoa toiveeni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jouluni kait kirjoitti:

Palsta kait väärä, mutta kun kuuntelin aattoma Jani Wikholmin joululaulua " Isä jouluksi kotiin", itkin ääneen, vaikka mulla on perhe ja rakkaat. Multa isä katosi, kun olin 5 vuotias. Nyt olen 37 vuotias ja odotan joka saatanan (anteeksi)Joulu isääni kotiin. TULE ISÄ KOTIIN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu