Minä pienenä rivimiehenä olen ajatellut tämän uskon menevän niin, että mitä antaa, sitä saa. Eli jos me tahdomme Kristuksen nimessä antaa jotain, kuten hyvää sanomaa tai muuta kivaa, myös sen takaisin saamme , mutta jos taas thdomme tuomita tai muuten nuhdella ihmisiä sen myös takaisn itsellemme saamme.
En tahdo sanoa, että näin on vaan, että harkitkaamme, josko voisimme toisillemme tehdä myös ja vain ainoastaan hyvään, jotta saisimme sitä takaisin
En tahdo sanoa, että näin on vaan, että harkitkaamme, josko voisimme toisillemme tehdä myös ja vain ainoastaan hyvään, jotta saisimme sitä takaisin
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tehkää kaikki hyvät tekonne salassa, niin salassa Luojamme, taivaallinen Isä niistä maksaa palkan. Ja jokainen saa ansionsa mukaan, takuu varmasti!
That is true, olette hyvällä asialla molemmat. Jatkakaa samaan malliin, koska niin on oikein!
No tuohan nyt oli vain provosointia. Koko kristinusko on täyttä hömppää.
Uskovainenhan on kuin sokea ihminen joka etsii pimeästä huoneesta mustaa kissaa - ja löytää sen.
houraillen sairaasta päästäsi jotakin hörhöä !