täällä, olipa sitten juhannus tai joulu... Taitaa elämänne olla yksinäistä ja tyhjää... Ei millään pahalla.
Sama tyhjäntoimittajien kerho
kokoontuu
14390
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
ihmeessä, että missä, kun tunnut olevan jäsen.
Joku hellariseurakunta varmaan.
seurakunnassa, enkä myöskään tällä palstalla. =D Selailin vain tuossa ihan mielenkiinnosta palstaa ja totesin, että siinähän se on taas yksi juhla mennyt tällä samalla porukalla täällä samassa paikassa ja samojen juttujen kanssa. Ihminen, jolla on oikeakin elämä, ei jouda asumaan jollakin keskustelupalstalla, etenkään juhlina, joina ollaan normaalisti perheen ja ystävien kanssa.
...jotenkin viihdyttävästi tappaa aikaansa siinä pokeriturnausten ohessa.
tehdä monenlaista useamman päivän vapaan aikana. Mutta ymmärrän kyllä, että se hämmästyttää sinua.
Toisaalta, hyvinhän täällä on ollut varsinkin uskovia paikalla riitelemässä. Vaikka nyt kait pitäisi olla kristikunnan suurin juhla...
Ehkä he sitten ovat yksinäisiä ja jeesus ei siihen(kään) auta.
Tämän palstan edustama ateismi on hihhulikristillisyyden peilikuva.
Hihhuli ei voi olla puhumatta Jeesuksesta, oli tilanne mikä tahansa.
Ja S24-ateisti ei voi olla puhumatta Jeesusta vastaan, oli tilanne mikä tahansa.
Joulu, uusivuosi, vappu tai vaikkapa Eino Leinon päivä... AINA samat jutut.
Eikö ole parempi, että menet vaikka hiihtämään.
Kuka sinut tänne pakotti?
Suomi on vapaa maa, ja saamme olla missä haluamme.
"tyhjäntoimittamisesta" -sanasta.
Sain juuri uuden synonyymin jumalanpalvelukselle:)
olla täälläkin kertomassa todellisesta ilosanomasta.Täällä olevat ns.atet ovat todella etsimässä elämänsä tyhjyyteen vastausta.
Jos olisemme niin sekaisin, menisimme hoitoon.
Oletko oikeasti niin tyhmä, että et ymmärrä että täältä viimeksi kukaan mitään uskoon tuloa hakee.
Nyt voisit mennä vegetaristi sivustolle kertomaan OIKEAA, UPEAA ilosanomaa, lihaa pitää syödä.
Kerro että vegetaristit joutuvat helvettiin, koska eivät syö lihaa. Puolustele vielä että jeesuskin söi lihaa ja aina kun oli bileet tapettiin pari karitsaa ja nautaa.
Mene pian sinne.
ihmisiä siitä, miten he aikansa käyttävät? Onko se sinulta pois, jos jotkut naputtelevat koneella. Olisiko kirjan lukeminen soveliaampaa, tai television katselu? Ihme narinaa.
Mene nyt hyvänen aika elämään sitä oikeaa elämää. Oikeassa elämässä siis keskustellaan naamakkain, ei koneen välityksellä. Mitä eroa?
Ei millään pahalla mutta täytyy sulla olla tosiaan tyhjä elämä itellä kun viittii kyylätä aihealuetta joka ei muka edes kiinnosta!
"täällä, olipa sitten juhannus tai joulu... Taitaa elämänne olla yksinäistä ja tyhjää... Ei millään pahalla."
Mitäpä sinä minun elämästäni tietäisit.
nähdä ihmisen elämänlaatu siitä että hän jostain syystä tykkää kirjoittaa tällaisella palstalla. Hitto teidän kanssanne.
Noh, ääliöitä riittää joka lähtöön, näemmä.
***
Sano se mun kavereille.
ainiin pitäisi olla vain mielikuvituskavereita. Jos alan jutella iltaisin vaaleanpunaisille norsuille ja vaikka Odinille, onko sitten ok?