On August 15, 2002 PETA, sent the band's management a request to stop wearing leather onstage.
It was even reported that they asked the band to change the name of their Hell Bent for Leather album to Hell Bent for Pleather.
Judas Priest responded that they wear artificial leather, but PETA still protested that this could encourage listeners to wear real leather.
---
Haloo eläinsuojelijat! Onko tässä nyt mitään järkeä? PETA vaatinut Judas Priestiä luopumaan nahkasta? Osoittaa taas, kuin turhiin asioihin tämä järjestö ryhtyy. Meni loppukin uskottavuus tolta järjestöltä.
PETA & Judas Priest - mitäh?
4
816
Vastaukset 4
Ensin valitetaan, että käydään vain turkismummojen kimppuun, eikä nahasta viis veisata, ja kehoitetaan toimimaan nahkatakkijengejä vastaan!
Ja nyt kun sitten kritisoidaan myös nahkatakkeja niin eih... ei, ei, ei!
"Käykää vitun itustallarit susille opettamassa kasvissyöjiä, vai eikö munaa löydy? Pelkkiä pellejä olette uskontoinenne, ei teitä ota tosissaan kukaan normaali! Nyt mä syön kinkkua - AAAAH, IHANAA!":D
Voisko joku opastaa miten eläinten oikeuksia ja suojelua edistettäisiin niin, että se mielyttäisi kaikkia osapuolia?
Ps. Toi loppuklise on aika mielenkiintoinen, joten on pakko kysyä kuinka paljon ennen tätä "skandaalia" vuodelta 2002, luotit kyseiseen järjestöön - onhan sitä oltava luottamusta jos sen kerran voi menettääkin.
(Nyt mä jatkan ryyppäämistä, joten se on moro\O/).
Tässä vielä pari jouluista biisiä (ei sisällä väkivaltaa).
http://www.youtube.com/watch?v=38yl0_r6ays
http://www.youtube.com/watch?v=FA-HMqBQpQs
http://www.youtube.com/watch?v=0N9C3AEw57Y- Daider
...ja tikulla silmään.
"Judas Priest responded that they wear artificial leather, but PETA still protested that this could encourage listeners to wear real leather."
"Ensin valitetaan, että käydään vain turkismummojen kimppuun, eikä nahasta viis veisata, ja kehoitetaan toimimaan nahkatakkijengejä vastaan!
Ja nyt kun sitten kritisoidaan myös nahkatakkeja niin eih... ei, ei, ei!"
Eiköhän oteta PETAan yhteyttä ja vaadita kamppanjaa, jolla vaaditaan kasvispyörykät, soijanakit yms. pois kaupoista. Eihän niissä ole lihaa, mutta joku voi innostua syömään oikeita nakkeja kun näkee kaupassa soijanakin.
Eiks je?
"Voisko joku opastaa miten eläinten oikeuksia ja suojelua edistettäisiin niin, että se mielyttäisi kaikkia osapuolia?"
Luuletko tosissasi että niin voi tehdä?
- egoisti
Olis se hauska näky, kun rimppakinttuinen ituhippi-kettutyttö hyökkää nahkatakkisen prätkäjengiläisen tai hevarikarjun kimppuun. Taitavat olla hieman eri kalibeeria kuin turkismummot. Paskahousuja kaikki tyynni.
- jeh,,niin mun
mielestä kans..nimittäin ne hevarikarjut..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää811049Teköäly löytää teidät
Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani186732- 40665
Miesten vs naisten älykkyys
Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br200661Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai160625- 100605
- 40517
- 35513
- 24498
- 34442