Adventtikirkko on ainoa seurakunta joka ei ole babylonissa. Kaikissa muissa seurakunnissa on babylonin opetusta. Adventtikirkko julistaakin kaikille Jumalan omille: lähtekää ulos babylonista ettette tulisi osallisiksi sen kauheisiin synteihin!
Tulkaa Jeesuksen luo!
kolme-enkeliä
378
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuolla raamattu palstalla. Tämän "profeetan" mukaan adventistitkin kuuluvat kadotettujen seurakuntiin eli saastaisiin.
Jos te luulette olevanne pelastettuja sapatin pitämisenne ja muiden hyvien tekojenne vuoksi, niin te erehdytte. Ei ole mitään muuta anettu pelastuksemme ehdoksi, kuin yksin Jeesus.Ihmisen hyvät teot ovat Jumalan silmissä kuin saastainen vaate.
Ne jotka toisille muita pelastuksen ehtoja sanelevat ovat saatanan eksyttämiä.
kirkkokunta jolla ei ole yhteyttä katoliseen kirkkoon. Se opin perusta ei ole protenstanttisuudessa kuten adventistien ja hehän jopa ihannoivat Lutheria, joka katolinen piispa. Oman kaavansa mukaan adventistit ovat oikea epäpaise katolisen kirkon kyljessä.
Jehovan todistajat sanovat samaa.