Vanhanen valehteli kansalle

Mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen syyllistyi yksin teoin ja harkiten valehteluun ennen kuntavaaleja.

Vanhanen tiesi, että Suomen kansantaloudelle on käymässä huonosti jo loppuvuodesta 2008, mutta hän valehteli ettei USA:sta alkanut finanssikriisi kosketa Suomea. Vanhaselle oli politiikka tärkeämpää kuin isänmaan tulevaisuus.

Vanhasen valehtelusta huolimatta KEPU kärsi kuntavaaleissakin rökäletappion. Vanhasen eroa vaaditaan jo KEPUn sisälläkin.

KEPU on lamauttamassa Suomen taas aivan samaan tapaan kuin Esko Tuhoahon aikana.

2

149

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voi voi voi

      Tuoreessa muistissa on vielä tämä, kun politiikan toimittajat pistivät Matti Vanhasen selkä seinää vasten hänen valehtelemisistaan. Matti Vanhanen antoi toimittajille vakuuden, että pääministerinä hän ei valehtele, mutta jätti avoimeksi sen, että naisille voi tarpeen tullen valheen livauttaa.

      Tämä toimittajille annettu vakuus ei pitänytkään, Matti Vanhanen on valehdellut pääministerin tehtävässä monta kertaa ja vallankin tästä USA:sta alkaneesta finanssikriisistä, että tämä ei kosketa Suomea. Matti Vanhanen ei kuunnellut häntä viisaampien ihmisten varoituksia edellisenä keväänä, ei ajatustakaan sellaisesta, koska hänen mielestään tämä USA:sta alkanut finassikriisi ei kosketa Suomea. Matti Vanhanen nukkui Ruususen unta oliko uni tietoista tai ei, nyt kunnallisvaalien jälkeen hän on alkanut heräilemään ja näitä elvytyspaketteja rusnaamaan, mutta auttamattomasti jälkijunassa.

      • mistä juorulehdestä

        täällä valehtelemassa taas, et muuta osaa keltanokka tehdäkään kun valehdella, hyvä että lehtesi myy huonosti, ei valheella kauvaa myydä, loppu tulee valehtelevan käteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      88
      2962
    2. 68
      1038
    3. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      969
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      275
      839
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      140
      798
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      59
      754
    7. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      20
      747
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      671
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      635
    10. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      632
    Aihe