...Puna-armeijan tekemistä raakuuksista.
...Puna-armeijan terroristien tekemistä siviilien murhista Sallassa.
...Neuvosto-Venäjän raakuuksista Tsetseniassa.
...siitä, että Neuvostoliitto miehitti Baltian maita vuodesta 1945 lähtien.
Nyt historian totuus on vähitellen paljastumassa. Nyt tiedetään, että Josef Vissarivits Stalin oli yksi historian suurimmista massamurhaajista. Urho Kaleva Kekkonen ylisti tätä massamurhaajaa maasta taivaaseen muistopuheessaan, joka on muuten kuultavissa Yle:n elävässä arkistossa.
...Puna-armeijan terroristien tekemistä siviilien murhista Sallassa.
...Neuvosto-Venäjän raakuuksista Tsetseniassa.
...siitä, että Neuvostoliitto miehitti Baltian maita vuodesta 1945 lähtien.
Nyt historian totuus on vähitellen paljastumassa. Nyt tiedetään, että Josef Vissarivits Stalin oli yksi historian suurimmista massamurhaajista. Urho Kaleva Kekkonen ylisti tätä massamurhaajaa maasta taivaaseen muistopuheessaan, joka on muuten kuultavissa Yle:n elävässä arkistossa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
massamurhaajia, elää vielä näiden haudan takaisten kanssa, massamurhaajien perillinen känä suomesta.
kommunistejä niinkuin natseja vaikka sosialismin rikokset ihmiskuntaa kohtaan ovat paljon suuremmat kuin natsien?
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kapitalismin_musta_kirja
http://zope.kriittinenkorkeakoulu.fi/kriitkk/kriittinenkatsaus/1-2001/mustakirja
muutamassa kynnenessä vuodessa, (noin 100 miljoonaa) mihin kapitalismiltä meni 400 vuotta? (noin 150 miljoonaa)
Yritätkö olla hupaisa?
Nyt hoksasin.
No, eipä asia anna aihetta enempään, kun tarkoituksesi on kuten aina, leimata vain yksi suuntaus pahaksi ja toinen viattomaksi, tai ainakin viattomammaksi.
Minua ei sellainen kiehdo, se on hihhulismia.
Sinun kohdallasi taitaa jopa olla kyse jo jostain maanisuudesta tai mistä lie mielisairauteen viittaavasta.
siinä sanotaan, että noin 100 miljoonaa uhria.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kommunismin_musta_kirja
leimaa vaan kahta. Kumpi on pahempi, siitä minä olen sitä mieltä, että kommunismi on pahempi ja todisteena oli se, että se tuhosi ihmisiä muutamassa kymmenessä vuodessa melkein yhtä paljon kuin kapitalismi 400 vuodessa!?
Sinä taidat olla aito punikki, kun sulkisit toisinajattelijan mielisairaalaan?
ensimmäisen kiven ja demarit yleensäkin. Natsi tunnuksien käyttö on kielletty mutta ei punalippuja.
Missä on kielletty käyttämästä hakaristiä?
ja EU,n jäsenvaltiolla on halutessaan oikeus kieltää ne.
http://sfnet.fi/group.php?id=461&newsgroup=sfnet.keskustelu&sid=&bf=1
"Jäsenvaltioilla on silti halutessaan oikeus kieltää natsitunnusten
käyttö kansallisella tasolla, koska rikosoikeudelliset asiat kuuluvat
pääosin jäsenvaltioiden omaan päätösvaltaan. Saksassa natsitunnukset on
kielletty lailla."
Onko se sama kuin että on kielletty?
Ei Suomessa ole kielletty sitä heiluttamasta, olkoon sitten Suomen armeijan hakaristi tai natsien käyttämä.
Saksa voi olla sitten joku kauhistuttava punikkila, kun kielsivät.
Aijaijai, lähdenpä katsomaan Kaurismäen leffaa.
"Esimerkiksi Suomen kunniamerkkien hakaristejä ei
edes harkittu kiellettäväksi"
Taisi olla Neuvostoliitto-Kekkosen aikana kielletty.
pitäisi ryhtyä jo ainakin valmistelemaan.
jk. Tällä saitilla ei saisi piereskellä, eikä valmistellakaan sitä. :)
Ei Suomessa toisinajattelijoita mielisairaalaan laiteta.
Mielisairaat niihin laitetaan, joskin aivan riittämättömässä määrin, kun sinä olet vapaana.
-"Kyllä minä sen tiedän".....
sinä et käy kaikilla.
sillä se on vastoin Halosen jatkamaa suomettumista!
Kekkoskaudella ei ollut myöskään internetin keskustelupalstoja, joilla kansalaiset olisivat saaneet keskustella mainitsemistasi asioista yhtä vilkkaasti kuin he tänä päivänä tekevät.