”Oikia perussuomalainen” lykkäsi TAAS ison valeen kun lipaisi tuolla alempana näin:
Höpötät!
Kirjoittanut: seles 30.12.2008 klo 17.29
84% kansasta luottaa Tarja Haloseen ja sitä ei ole koskaan oikiat perussuomalaiset kyseenalaistaneet. Näin se on "poju".
-------
Näin PeruSS:n johtava mielipidevaikuttaja presidentti Tarja Halosesta:
”…Sanalla sanoen, pidän Tarja Halosta vastenmielisenä, koska hän on tyhjää täynnä. Arvojohtajamme ei edeltäjästään poiketen ole katsonut tarpeelliseksi kiertää kotimaataan kansalaisten tuntoja kuulostelemassa, eikä hän ei ole osallistunut yhteiskunnalliseen keskusteluun esim. kaudellaan räikesti lisääntyneen taloudellisen eriarvoisuuden tiimoilta, puhumattakaan siitä, että hän olisi ollut virittelemässä tällaista keskustelua. Ylipäänsä hänestä on kuulunut kuuden vuoden aikana hyvin vähän. Mitä tarkoittaa se, että Tarja Halonen on "arvojohtaja" tai "mielipidevaikuttaja"?
Tarja Halonen synnyttää minussa mielikuvan pienestä, omahyväisestä ja narsistisesta ihmisestä, jolle presidenttiys on mahdollisuus keinahdella kuningattarena tärkeissä tilaisuuksissa, tärkeiden ihmisten keskellä. Sen verran johdonmukaisuutta hänessä kuitenkin on, että hän on despoottisella hallitsemistyylillä, kritiikinsietokyvyn puutteellaan ja nepotistisella nimityspolitiikallaan (viittaan epäpätevien tovereiden nimittämiseen Suomen Pankin ja Korkeimman Oikeuden johtoon) vienyt suomalaista hallintokulttuuria muutaman piirun verran kohti ihailemiensa kolmannen maailman diktatuurien käytäntöjä. Se, että Tarja Halonen on vastustanut EEC-vapaakauppasopimusta YYA-sopimuksen hengen vastaisena, se, että Tarja Halonen on istunut DDR:n tunnustamista vaatineessa komiteassa, ja se, että Tarja Halonen on hyvää pataa Venäjän ja Kiinan nykyisen johdon kanssa, kertoo hänen etiikkansa sisällöstä ja tasosta huomattavasti enemmän kuin tyhjä globalisaatiolässytys…”
http://www.halla-aho.com/scripta/tarja_halosesta.html
Jotain rajaa
5
103
Vastaukset
- mitä toden-
-puhuminen onkaan? Valhetta tulee soinazeilta oikein solkenaan!
Joillakin natsi-ihailuun on ehkä pohjalla homoeroottiset vaikuttimet, onhan peruSS:ssä tosi paljon hookkaneita ja siksi tämä profiili kiihottaa? :
http://web.archive.org/web/20030205183753/jussi.halla-aho.com/henkilokohtaista.html- sai maksettua rästit
verottaja odottaa.
- jo iltalääkkeesi?
sai maksettua rästit kirjoitti:
verottaja odottaa.
Sitten vain äiteen viereen tutumaan muiden sisuvekaroiden tapaan ja aa-tuutilulla! :)
- tyytyä siniseen hk:hon
jo iltalääkkeesi? kirjoitti:
Sitten vain äiteen viereen tutumaan muiden sisuvekaroiden tapaan ja aa-tuutilulla! :)
joulukinkun puutteessa.
yhden henkilön mielipide, minusta presidentin valtaoikeuksia on jo siinä määrin kavennettu,
Urho Kekkosen inkarnaatiolle ei ole enää tilaus.
Minusta Presidentti on muuttunut akkojen hommiksi, presidentti viimeinen näkyvä kannanotto
oli kun lapin kansa sanoi irti ,se lesbotoimittaja.
Mikä on mielestäni Presidentin instituutio kohtaan, hyvin kyseenalaista ja sille on Presidentin arvovallan kaventava vaikutus, eli uskottavuus ja auktoriteetti menetetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 833328
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli402746Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.742306- 612278
Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki512211Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1132190Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.201987Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv201979- 621934
- 881721