En tunne teitä ja vain harvoista tiedän nimen. En tiedä lukumääräänne mutta tiedän ettei se ole pieni. Tiedän että eroakirkosta.fi on näkynyt vuoden mittaan tuhansia ellei kymmeniä tuhansia kertoja blogeissa, nyyseissä, www-palstoilla, Facebookissa ja vastaavissa, ja perinteisillä kotisivuilla. Ja sivusta on naamatusten kerrottu ystäville ja työkavereille, tutuille ja uudemmillekin tuttavuuksille.
Teistä harva taas tietää miten monen eron viimekätinen aiheuttaja on ollut. Vielä vähemmän voitte tietää miten moneen eroon olette ollut osasyynä.
Mutta te tiedätte, että olette olleet mukana tekemässä uutta kaikkien aikojen ennätystä.
Kiitos!
Teistä harva taas tietää miten monen eron viimekätinen aiheuttaja on ollut. Vielä vähemmän voitte tietää miten moneen eroon olette ollut osasyynä.
Mutta te tiedätte, että olette olleet mukana tekemässä uutta kaikkien aikojen ennätystä.
Kiitos!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kiitos itsellesi. 1050 eroa päivässä.Melkein päätä huimaa. Eiköhän ala tuntua jossain!Tiedät missä.
Olen parhaani mukaan mainostanut sivustoa, eiköhän sinne jokunen suomalainen ole tullut sitäkin kautta.
Tuntuu hyvältä, että niin moni nuori ihminen eroaa. Hehän eivät sitten kai kasta lapsiaankaan, kun se aika koittaa. Hyvää kehitystä oikeaan suuntaan.
kovin vastaisku eroakirkosta.fi: lle
Mitähän uutta paarmanpojat seuraavaksi keksii?
Hyvältä näyttää!
http://kirkostaeroon.blogspot.com/
2009 toivottavasti vielä paremmalta.
vuonna eroaa 70 000 Suomalaista kirkosta.
sana pois, siis tarkoitin tätä vuotta. Vuosi 2009.
141 000 on jättänyt lutkukirkon eroakirkosta.fi sivun kautta. Eikö perälautaa saa kirkon kovapalkkaiset johtajat pienemmälle? Arkkipiispan pitäisi erota tuollaisesta kirkon johtamisesta.
Ei ole johtajan vika, jos koko aate on silkkaa paskaa!
Koko järjestelmä vaan perustuu siihen, että paska on pidettävä kultana.
Nyt olemme todistamassa sellaista historiallista vaihetta, että suuri joukko kansalaisia näkee, ettei keisarilla ole vaatteita.
Valistus on siirtymässä käytäntöön suurienkin joukkojen parissa.
Voin katsoa olevani melkolailla vastuussa ainakin kahdesta erosta. En tosin tehnyt mitään muuta kuin kerroin asianomaisille kirkon todellisesta toiminnasta kaunistelematta, ja nyt on suvussa kaksi kirkosta eroamisestaan hyvin tyytyväistä ihmistä lisää. Parin vuoden sisällä mahdollisesti enemmänkin, mikäli vain heillä rohkeus riittää.