Yhteiskuntamme kilpailukyky on

valtion toimesta. (Ensin maksat tuloverot, ja sen jälkeen jäljelle jäävästä palkastasi maksat autoverot ja hurjat bensaverot!)

Nyt tarvitaan oikeasti isoa pommia Arkadialle! Demokraattinen liturgiointi on tiensä päässä.

http://www.oil-gas.fi/files/260_HinnatjaverotSuomessa.pdf

Lukuohje: Valitse "kaaviot" ja sitten "bensiinin hintaan sisältyvä vero".
6144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

pääministeri Matti Vanhanen (aka Uuniperuna) vetoaa kansalaisiin ja yrityksiin suomalaisen työn puolustamiseksi.

--> http://www.iltalehti.fi/uutiset/200812308839772_uu.shtml

"Yhteisvastuu korostuu" ..joopa joo. Entä miten ovat eduskunta ja hallitus kantaneet vastuunsa? Ainakin kantamalla vastuuta ulkomaalaisten (mm. maahanmuuttajien) hyvinvoinnista suomalaisten hyvinvoinnin kustannuksella. Vanhanen ei liene oikea henkilö peräänkuuluttamaan yhtään kenenkään vastuuta!

Vähän OT, mutta tulipa silti mieleen VENÄLÄISTEN rekkakuskien ruokkiminen Vaalimaalla suomalaisten veronmaksajien kustannuksella. Eli aivan puhdasta v*ttuilua meille suomalaisille.

Jotain vastuuta tässä talouden taantumassa päättäjiltäkin odottaisin eli jos saisimme tällä kertaa porkkanaa kepin sijasta mm. verotusta alentamalla. Esim. autoverolla on Suomen kansaa kiusattu jo liian pitkään ja tämä vero pitäisi välittömästi poistaa kokonaan. Perintöverosta nyt puhumattakaan.

Niin kauan kuin todellisiin epäkohtiin ei maassamme puututa (vaan kiinnitetään huomio lakupiippujen kieltämiseen) ja valtio ei tule kansalaisiaan vastaan juuri missään asiassa, niin ainakin itse suosin ulkomaista kotimaisen sijasta niinkuin tähänkin asti. Jo ihan periaatteesta.

Hoitakoon päättäjät itse omat "yhteisvastuu"-talkoonsa! Valtio on kansalaisia varten eikä päinvastoin. Hallintoa tehostamalla vaikkapa turhia hallintovirkaelättejä irtisanomalla valtio tulisi toimeen pienemmillä verotuloilla ja kansalaisille jäisi enemmän rahaa kuluttamiseen. Tällä jos millä olisi taloutta elvyttävä vaikutus.

Äänestä

Miten ihmeessä maksat 390€ palkastasi vielä veroa.

Olet kiero. Kuin korkkiruuvi. Sulla ei ollut aiemmin mitään, kuin joitain psyyke lääkkeitä vain.

Tuntuuko että on muutakin.

Lopettaisit tuon höpinäsi.

Alat enemmän harrastaan jotain kerho toimintaa ja vastaavaa.

Äänestä
  • Ei tuo ollut mitään höpinää vaan täyttä asiaa. Opettelisit sinäkin kirjoittamaan, tuo tekstisi täynnä kirjoitusvirheitä ei herätä uskottavuutta.

    On siinä meillä oikea suomalainen "asian tuntia" :D

    Äänestä

  • Miksi Suomi on kommunistinen?

    Äänestä

käytännön politiikallaan ehdottaa!

Äänestä
  • myydään loputkin venäläisille!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


romutettu kirjoitti:

valtion toimesta. (Ensin maksat tuloverot, ja sen jälkeen jäljelle jäävästä palkastasi maksat autoverot ja hurjat bensaverot!)

Nyt tarvitaan oikeasti isoa pommia Arkadialle! Demokraattinen liturgiointi on tiensä päässä.

http://www.oil-gas.fi/files/260_HinnatjaverotSuomessa.pdf

Lukuohje: Valitse "kaaviot" ja sitten "bensiinin hintaan sisältyvä vero".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu