Eli mistä saa tiedon että missä on elokuvien koekuvaukset. Joidenkin esim. lastenelokuvien päähenkilöt eivät ole ennestään missään elokuvissa ollut joten mistä tieto?
Mistä tietoa
3
830
Vastaukset
- paikka---
Riippuu mikä on elokuva, ei kaikkien elokuvien koekuvaukset ole samassa paikassa. ilmoituksessa jossa etsitään koekuvaukseen ihmisiä, sanotaan kyllä paikka aina.
- Ann^
No niitä on monia paikkoja, ei yhdessä ja samassa paikassa kaikkia järjestetä. On monia pieniä yrityksiä, jotka sitten pitävät näitä casting-tilaisuuksia ja roolittavat mm. elokuvia. iippuu myös miltä paikkakunnalta haluaisi ja riippuu myös elokuvasta. Itse oon rekisteröityny muutamiin paikkoihin, joissa ilmoitetaan jos tervitaan esim. avustajia johonkin leffaan. Höyryä alkaa jo itellä tulla päästä, nimittäin siinä ei oikein oo kauhhesti muita vaihtoehtoja kuin etsiä ilmoituksia. :D Kannattaa tonkii netti läpi, niin ihan hyyvin voi löytyä jos oikeesti haluaa. Mullakin on tärpännyt. :)
- elokuvaohjaaja
Valmistaudun itse juuri roolittamaan 10-12 vuotiailla lyhytelokuvan pääroolit. Tässä lähin yhteistyökumppanimme on ollut Roolituspalvelu. Sinne tuotantoyhtiöt ottavat yhteyttä etenkin lapsiroolien kohdalla, eli sinne vain koekuvauksiin jos kiinnostusta on. He järjestävät sellaiset kerran kuukaudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233